W szczecińskim porcie powstanie fabryka wież wiatrowych. Kto ją wybuduje?

Firma Windar Polska, należąca do hiszpańskiej grupy Windar Renovables, wybuduje w szczecińskim porcie fabrykę wież wiatrowych. Poczyniono już pierwsze kroki mające na celu realizację tej inwestycji, gdyż podpisano przedwstępną umowę dzierżawy działki na Ostrowie Grabowskim – informuje JARTOM Real Estate. 

W fabryce zatrudnienie znajdzie kilkaset osób 

Zakład będzie zajmował się wytwarzaniem elementów przeznaczonych do lądowych oraz morskich wież wiatrowych. Będą w nim również powstawały ich fundamenty, konstrukcje masztów i nie tylko. Tam ambitne plany oznaczają, że obiekt musi dysponować odpowiednio licznym personelem. Szacuje się, że zatrudnienie znajdzie w nim przynajmniej 400 osób. Uruchomienie fabryki stanie się więc istotnym impulsem dla lokalnej gospodarki i rynku pracy. Kluczową częścią nieruchomości będzie główny budynek, w którym znajdą się aż cztery linie produkcyjne i magazyn. Tuż obok zlokalizowany będzie drugi, mniejszy, w którym będzie się odbywał montaż wewnętrznych komponentów. Koszt, który poniesie inwestor, wyniesie około 70 mln euro. 

Informacje o JARTOM Real Estate

Jeżeli w Twojej branży sprawny magazyn lub wydajna produkcja jest kluczowym obszarem działalności firmy, to potrzebujesz odpowiedniej nieruchomości, aby zrealizować swoje plany biznesowe. Wykorzystaj potencjał JARTOM Real Estate w wyborze nowej hali z zapleczem biurowym, socjalnym i z odpowiednią komunikacją i lokalizacją.JARTOM Real Estate


<< powrót do listy artykułów

Kontakt:

zdjęcie Kamila Branecka

Kamila Branecka

Dyrektor ds. Sprzedaży i Najmu

Zadaj nam pytanie* pola oznaczone gwiazdką są wymagane