W lutym znacząco wzrosną koszty transportu. Jak to wpłynie na łańcuchy dostaw i ceny towarów?

2021-11-22
W lutym znacząco wzrosną koszty transportu. Jak to wpłynie na łańcuchy dostaw i ceny towarów?

Początek przyszłego roku przyniesie zmiany w przepisach UE, które prawdopodobnie znacznie zwiększą koszty ponoszone przez firmy transportowe. Może to istotnie wpłynąć na łańcuchy dostaw, a także ceny towarów w sklepach i hurtowniach.- informuje JARTOM Real Estate

Wzrost cen towarów i przerwane łańcuchy dostaw

Już w lutym 2022 roku w życie wejdą nowe przepisy unijne dotyczące branży transportowej. Koszty ponoszone przez przewoźników wzrosną, co przełoży się na istotny wzrost cen towarów. Co więcej, jeśli działalność przestanie być rentowna dla części firm transportowych, to klienci z pewnością odczują brak towarów w sklepach. Warto zaznaczyć, że konieczność uwzględnienia nowych regulacji unijnych będzie kosztować polskich przewoźników nawet około 14 mld zł rocznie. Regulacje te zakładają podniesienie pensji kierowcom do wysokości średnich płac obowiązujących w krajach, w których będą przebywali w czasie świadczenia pracy. Ponadto, nowe przepisy UE regulują obowiązkową częstotliwość zjazdu do bazy. Ciężarówki będą musiały zjechać do bazy raz na 8 tygodni, co w praktyce oznacza przejazd bez ładunku i wyłączenie pojazdu z ruchu.

Informacje o JARTOM Real Estate

Bogata i różnorodna oferta JARTOM Real Estate obejmuje około 20 mln mkw. hal w Polsce, w kategoriach: hale magazynowe, hale produkcyjne, centra logistyczne, kompleksy biurowo – magazynowe i inne.


JARTOM Real Estate ,Już 18 października 2022 odbędzie się III Konferencja JARTOM - Magazyny, Hale produkcyjne Logistyka

Chcesz zostać Prelegentem, Wystawcą, Partnerem lub Sponsorem Konferencji skontaktuj się z Moniką Stanik
 
 Zobacz dane kontaktowe do Moniki>>    
Monika Stanik 


Kontakt w sprawach zakupu lub budowy hal:

Zadzwoń:
+48 502 ... zobacz numer
Kamila Branecka
Dyrektor ds. Sprzedaży i Najmu
e-mail:
kbranecka@jartom.pl


<< powrót do listy artykułów

FORMULARZ DLA POSZUKUJĄCYCH MAGAZYNU