W fabryce Grupy Stellanis w Gliwicach rozpoczęła się produkcja samochodów dostawczych

2022-06-03
W fabryce Grupy Stellanis w Gliwicach rozpoczęła się produkcja samochodów dostawczych

W rozbudowanej fabryce należącej do Grupy Stellanis zostały uruchomione linie produkcyjne, z których zjeżdżają takie modele samochodów dostawczych jak opel movano, peugeot boxer czy citroen jumper. Zgodnie z przyjętymi planami, już od przyszłego roku moc wytwórcza obiektu sięgnie 100 tysięcy wozów rocznie – informuje JARTOM Real Estate.

Nowe życie zakładu produkcyjnego w Gliwicach

Warto podkreślić, że Stellanis zainwestował we wspomniany obiekt niemal półtora miliarda złotych. Rezultatem podjętych prac było powiększenie fabryki, w której niegdyś powstawał opel astra, o 75 000 m2, co w połączeniu z wcześniejszą powierzchnią wynoszącą 180 000 m2 zapewnia spore pole do popisu i umożliwia usprawnienie wielu procesów logistycznych. Profil jej działalności stanowi odpowiedź na potrzeby rynku, gdyż znaczącą częścią produkcji będą elektryczne auta dostawcze uznawane za pojazdy przyszłości. Aktualnie można zaobserwować intensywny rozwój placówki, która docelowo ma stworzyć niespełna 3000 miejsc pracy i wysłać tym samym ważny impuls lokalnej gospodarce. Grupa Stellanis posiada również fabryki we Włoszech i w Meksyku. 

Informacje o JARTOM Real Estate

Od 1992 r. JARTOM Real Estate specjalizuje  się w doradztwie i pośrednictwie na rynku nowych magazynów, centrów dystrybucyjnych i hal produkcyjnych w całej Polsce, wspierając swoich Klientów w negocjacjach cen i czynszów.JARTOM Real Estate ,


Kontakt w sprawach najmu, zakupu lub budowy hal:
Zadzwoń:
+48 502 ... zobacz numer
Kamila Branecka
Dyrektor ds. Sprzedaży i Najmu
e-mail:
kbranecka@jartom.pl


<< powrót do listy artykułów

FORMULARZ DLA POSZUKUJĄCYCH MAGAZYNU