W Żorach zostanie wybudowany akcelerator biznesowy KSSENON. Jakie korzyści przyniesie ta inwestycja?

2022-03-02
W Żorach zostanie wybudowany akcelerator biznesowy KSSENON. Jakie korzyści przyniesie ta inwestycja?

W Żorach oficjalnie podpisano umowę, na mocy której wybudowany zostanie akcelerator biznesowy KSSENON. Za tym projektem stoi Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna, a jego realizacja będzie możliwa głównie dzięki dofinansowaniu przekraczającemu 40 milionów złotych, pozyskanemu od Unii Europejskiej – informuje JARTOM Real Estate. 

Budowa akceleratora szansą dla rozwoju gospodarczego regionu

W ramach inwestycji powstaną cztery budynki, a każdy z nich będzie dysponował ośmioma halami przemysłowymi o powierzchni wynoszącej od 280 do 350 m2. Będzie to przestrzeń dedykowana zwłaszcza małym przedsiębiorstwom, które poszukują nowych ścieżek rozwoju. Całkowity metraż kompleksu wyniesie 17 000 m2. Warto podkreślić, że pojawiły się już wstępne plany dotyczące zagospodarowania obiektu. Oprócz rozmaitych firm, znajdzie się w nim również poczta oraz przedszkole. Akcelerator będzie stanowił istotny impuls dla lokalnej gospodarki oraz rynku pracy. Za jego powstanie odpowiedzialna jest firma Budimex S.A., która posiada na to 14 miesięcy. Całkowity koszt tego projektu, który jest aktualnie priorytetem Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, wyniesie 77 milionów złotych.  

Informacje o JARTOM Real Estate

JARTOM Real Estate od 30 lat dostarcza zintegrowane rozwiązania na rynku nieruchomości magazynowych. Najem, sprzedaż, budowa, BTS, BTO, doradztwo, pośrednictwo, hale produkcyjne, hale magazynowe.JARTOM Real Estate ,


Kontakt w sprawach najmu, zakupu lub budowy hal:
Zadzwoń:
+48 502 ... zobacz numer
Kamila Branecka
Dyrektor ds. Sprzedaży i Najmu
e-mail:
kbranecka@jartom.pl


<< powrót do listy artykułów

FORMULARZ DLA POSZUKUJĄCYCH MAGAZYNU