W Zawierciu buduje się zakład recyklingu baterii litowo-jonowych. Nadal brak jednak drogi dojazdowej i niezbędnej infrastruktury wokół obiektu.

Elemental Strategic Metals inwestuje w Zawierciu i buduje tam nowoczesny zakład recyklingu baterii litowo-jonowych. Niestety to tej pory miasto nie zagwarantowało odpowiednich dróg dojazdowych do fabryki. - informuje JARTOM Real Estate

Nowa inwestycja w Zawierciu

Zakład Elemental Strategic Metals powstaje na terenie Strefy Aktywności Gospodarczej w Zawierciu. Będzie to jeden z pierwszych tego typu obiektów w Europie. To bardzo ważna inwestycja z punktu widzenia elektromobilności. W zakładzie będzie odbywać się odzysk metali cennych z wyeksploatowanych baterii z pojazdów elektrycznych, laptopów i telefonów komórkowych. Niestety obecnie inwestor zmaga się z brakiem niezbędnej infrastruktury drogowej wokół zakładu, której zagwarantowanie leży po stronie urzędu miasta. Jeśli drogi nie zostaną wybudowane w odpowiednim czasie, opóźni to oddanie obiektu do użytku.
Zgodnie z planami wjazd do zakładu ma się odbywać z projektowanej obecnie drogi 2KDL5 w obrębie Marciszowa. Do tej pory nie ruszył żaden proces przetargowy na jej budowę. Droga ta jest niezbędna do uzyskania pozytywnej opinii straży pożarnej, a tym samym uzyskania pozwolenia użytkowania, jednak obecnie miasto nie ma na nią pieniędzy w budżecie. Inwestor prowadzi obecnie rozmowy z miastem.

Informacje o JARTOM Real Estate

Transakcja zakupu lub wynajmu hali magazynowej, czy produkcyjnej jest bardzo skomplikowana i wymaga uzgodnienia dziesiątek, a może i setek spraw. Każda duża nieruchomość jest specyficzna. W JARTOM Real Estate opracowujemy indywidualny plan zakupu lub wynajmu dla każdego Klienta. W JARTOM Real Estate dołożymy wszelkich starań, aby zaproponować najlepszą dla Twojej firmy ofertę hali pod magazynowanie lub produkcję. Oprócz staranności oferujemy skuteczność, elastyczność, sprawczość i 30-letnie doświadczenie na rynku magazynowym.


JARTOM Real Estate


<< powrót do listy artykułów

Kontakt:

zdjęcie Kamila Branecka

Kamila Branecka

Dyrektor ds. Sprzedaży i Najmu

Zadaj nam pytanie* pola oznaczone gwiazdką są wymagane