W Wieprzu na Żywiecczyźnie powstaje jedno z najnowocześniejszych centrów dystrybucyjnych piw craftowych w Polsce

2022-05-05
W Wieprzu na Żywiecczyźnie powstaje jedno z najnowocześniejszych centrów dystrybucyjnych piw craftowych w Polsce

Browar Pinta niezwykle dynamicznie rozwija swoją działalność, sieć dystrybucyjną oraz wolumen sprzedaży. W związku z tym koniecznym stało się powiększenie powierzchni magazynowej. W tym celu budowany jest właśnie nowy magazyn Pinty w Wieprzu, który docelowo będzie jednym z najnowocześniejszych centrów dystrybucyjnych piw craftowych w Polsce. - informuje JARTOM Real Estate

Nowoczesne i zautomatyzowane centrum dystrybucyjne

Nowy obiekt magazynowy powstaje na działce tuż przy działającym obecnie browarze Pinty w Wieprzu na Żywiecczyźnie. Budowa nowego magazynu stała się koniecznością ze względu na coraz większą produkcję piw craftowych Pinta. To imponujący aż 40% wzrost produkcji w porównaniu do roku 2019. Obecnie, aby sprostać tak dużemu zapotrzebowaniu na produkty firmy, Pinta zmuszona była wynajmować dodatkowy magazyn w Żywcu. Własny obiekt zlokalizowany tuż obok browaru pozwoli firmie na efektywne magazynowanie i sprawną obsługę procesów logistycznych. Pinta inwestuje z rozmachem, gdyż na realizacje projektu przeznaczy aż 5,4 mln zł. Nowy magazyn będzie zajmował 1 tys. mkw powierzchni i pomieści aż 900 miejsc paletowych. Ponadto magazyn będzie zarządzany przez specjalistyczny system WMS, który pozwala na rotację produktów za pomocą skanerów i kamer. System ten umożliwia pełną kontrolę obrotu magazynowego i lokalizacji produktów na regałach oraz przyspiesza kompletowanie przesyłek. Oddanie obiektu do użytku zaplanowane jest na wrzesień 2022 roku.

Informacje o JARTOM Real Estate

Dzięki naszemu zaangażowaniu, zdecydowaniu i posiadaniu wieloletnich relacji na rynku magazynowym wynegocjujemy dla Ciebie najlepsze warunki oferty na najem lub zakup hali. Możesz liczyć na JARTOM Real Estate.


JARTOM Real Estate ,


Kontakt w sprawach najmu hal:


Kontakt w sprawach zakupu lub budowy hal:

Zadzwoń:
+48 502 ... zobacz numer
Kamila Branecka
Dyrektor ds. Sprzedaży i Najmu
e-mail:
kbranecka@jartom.pl


<< powrót do listy artykułów

FORMULARZ DLA POSZUKUJĄCYCH MAGAZYNU