W Starym Sączu zostanie wybudowana elektrownia wodna

Sądeckie Wodociągi intensywnie pracują nad przygotowaniami do budowy elektrowni wodnej położonej na Dunajcu, nieopodal Zakładu Uzdatniania Wody w Starym Sączu. To bardzo ważna inwestycja, która pozwoli na usprawnienie wielu procesów logistycznych, wdrożenie rozwiązań przyjaznych środowisku naturalnemu oraz generowanie sporych oszczędności – informuje JARTOM Real Estate. 

Budowa elektrowni wodnej przyniesie wiele korzyści

Stworzono już całą koncepcję tego przedsięwzięcia, a obecnie trwają poszukiwania wykonawcy, który sporządzi kompletną i szczegółową dokumentację projektu. Spółka nie ukrywa, że głównym celem podjętych działań jest obniżenie kosztów energii. Na przestrzeni ostatnich lat cena 1 mWh wzrastała z poziomu 300 zł aż do sumy przekraczającej 1000 zł. Nic więc dziwnego, że zaczęto opracowywać rozwiązania, które pomogłyby ograniczyć wydatki. Szacuje się, że aby elektrownia mogła powstać, konieczne będzie wydanie około 13 milionów zł. Inwestycja najprawdopodobniej zwróci się maksymalnie w ciągu najbliższych siedmiu lat. Dzięki niej Sądeckie Wodociągi staną się jednak samowystarczalne. 

Informacje o JARTOM Real Estate

Na rynku magazynowym stawiamy na długoterminowe rezultaty, ale uzyskujemy też natychmiastowe korzyści jak wielomiesięczne okresy bezczynszowe dla najemców, czy specjalne warunki płatności dla kupujących hale. W JARTOM Real Estate szanujemy Twoje oczekiwania zarówno w kwestiach finansowych jak i w całym niefinansowym otoczeniu biznesu.JARTOM Real Estate


<< powrót do listy artykułów

Kontakt:

zdjęcie Kamila Branecka

Kamila Branecka

Dyrektor ds. Sprzedaży i Najmu

Zadaj nam pytanie* pola oznaczone gwiazdką są wymagane