W Stalowej Woli SK Nexilis wybuduje nową fabrykę. Jak wpłynie to na lokalny rynek pracy?

2021-12-07
W Stalowej Woli SK Nexilis wybuduje nową fabrykę. Jak wpłynie to na lokalny rynek pracy?

Koreańska firma SK Nexilis przygotowuje się do budowy fabryki zlokalizowanej w Stalowej Woli. Na teren pod realizację inwestycji wybrano działkę o imponującej powierzchni 60 ha położoną na obszarze strefy gospodarczej Euro-Park Stalowa Wola – Strategiczny Park Inwestycyjny – informuje JARTOM Real Estate. 

Fabryka stanie się istotnym impulsem gospodarczym dla lokalnego rynku

W obiekcie zostaną uruchomione linie produkcyjne przy pomocy których wytwarzana będzie folia miedziana, która znajduje zastosowanie w bateriach litowo – jonowych. Powstanie on przy zastosowaniu szeregu nowoczesnych technologii i będzie zasilany energią ze źródeł odnawialnych. Zgodnie z przyjętymi planami, fabryka ma rozpocząć swoją działalność w 2024 roku, a koszt inwestycji wycenia się na 3 miliardy złotych. Skorzysta na niej lokalny rynek pracy, gdyż zatrudnienie znajdzie tam około 500 osób. Warto podkreślić, że SK Nexilis wybrała Stalową Wolę dlatego, że jest to przestrzeń obfitująca w warunki ułatwiające rozwój przedsiębiorstw funkcjonujących w branży elektromobilności. Pozwoli to na usprawnienie wielu procesów logistycznych i dynamiczną ekspansję, która znajduje się w planach marki. Ta nie kryje bowiem, że planuje zawalczyć o zdobycie tytułu światowego lidera produkcji folii miedzianej. 

Informacje o JARTOM Real Estate

JARTOM Real Estate od 30 lat dostarcza zintegrowane rozwiązania na rynku nieruchomości magazynowych. Najem, sprzedaż, budowa, BTS, BTO, doradztwo, pośrednictwo, hale produkcyjne, hale magazynowe.JARTOM Real Estate ,


Kontakt w sprawach najmu, zakupu lub budowy hal:
Zadzwoń:
+48 502 ... zobacz numer
Kamila Branecka
Dyrektor ds. Sprzedaży i Najmu
e-mail:
kbranecka@jartom.pl


<< powrót do listy artykułów

FORMULARZ DLA POSZUKUJĄCYCH MAGAZYNU