W Sochaczewie powstanie zakład geotermalny

Wykonanie odwiertu badawczego potwierdziło, że pod Sochaczewem znajdują się bardzo duże złoża słodkiej i ciepłej wody. Miasto otrzymało od NFOŚiGW wsparcie w wysokości 62 milionów złotych, które zostaną przeznaczone na budowę drugiego odwiertu oraz zakładu geotermalnego – informuje JARTOM Real Estate.

Zakład dostarczy miastu energię cieplną i nie tylko

Całkowity koszt budowy zakładu przekroczy 76 mln zł. Wszystko wskazuje na to, że będzie to bardzo opłacalna inwestycja, bowiem woda pochodząca ze wspomnianych złóż nadaje się nie tylko do picia. Zostanie również skierowana do pływalni miejskiej, a także będzie z niej pozyskiwana energia cieplna. W ramach przedsięwzięcia zaplanowano już modernizację sieci ciepłowniczej w Sochaczewie, wykonanie rurociągu i wiele innych zadań. Jeśli prace będą przebiegały zgodnie z przyjętym harmonogramem, dobiegną końca już w 2026 roku. Pozostaje więc z zainteresowaniem śledzić losy tego interesującego projektu!

Informacje o JARTOM Real Estate

Od 1992 r. JARTOM Real Estate specjalizuje  się w doradztwie i pośrednictwie na rynku nowych magazynów, centrów dystrybucyjnych i hal produkcyjnych w całej Polsce, wspierając swoich Klientów w negocjacjach cen i czynszów.
Pełne zaangażowanie doświadczonych konsultantów JARTOM Real Estate gwarantuje  precyzyjny dobór poszukiwanej powierzchni takich jak magazyny i hale produkcyjne.JARTOM Real Estate


<< powrót do listy artykułów

Kontakt:

zdjęcie Kamila Branecka

Kamila Branecka

Dyrektor ds. Sprzedaży i Najmu

Zadaj nam pytanie* pola oznaczone gwiazdką są wymagane