W Skarbimierzu powstanie nowa fabryka. Co będzie w niej produkowane?

2022-11-18
W Skarbimierzu powstanie nowa fabryka. Co będzie w niej produkowane?

Plany budowy fabryki należącej do ANP Enertech, koreańskiego przedsiębiorstwa, nabierają tempa. Firma wybrała już lokalizację i zakupiła dwa hektary gruntów znajdujących się na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Skarbimierzu – informuje JARTOM Real Estate.

Zakład produkcyjny pełen nowoczesnych technologii

Aktualnie firma znajduje się na etapie projektowania zakładu, które zamierza zakończyć w ciągu najbliższych trzech miesięcy. Następnie wyłoni generalnego wykonawcę i przystąpi do budowy pierwszego obiektu. Linie produkcyjne, które się w nim znajdą, powinny zostać uruchomione w 2025 roku. Będzie to istotny impuls dla lokalnej gospodarki, gdyż zatrudnienie w fabryce znajdzie około 80 osób. To jednak nie koniec! Warta 150 milionów złotych inwestycja przewiduje dalszą, sukcesywną rozbudowę, a co za tym idzie, utworzenie kolejnych stanowisk pracy. Docelowo liczba etatów wyniesie aż 400, jednak przedstawiciele ANP Enertech zaznaczają, że kolejne działania podejmowane w przyszłości będą zależeć od sytuacji na rynku. W Skarbimierzu marka zajmie się wytwarzaniem nanorurek węglowych zwiększających pojemność baterii w samochodach elektrycznych. Ułatwieniem w realizacji przedsięwzięcia jest udzielona przez WSSE decyzja o wsparciu w postaci korzystania z ulg podatkowych. 

Informacje o JARTOM Real Estate

JARTOM Real Estate od 30 lat dostarcza zintegrowane rozwiązania na rynku nieruchomości magazynowych. Najem, sprzedaż, budowa, BTS, BTO, doradztwo, pośrednictwo, hale produkcyjne, hale magazynowe.  JARTOM Real Estate ,


Kontakt w sprawach najmu, zakupu lub budowy hal:
Zadzwoń:
+48 502 ... zobacz numer
Kamila Branecka
Dyrektor ds. Sprzedaży i Najmu
e-mail:
kbranecka@jartom.pl


<< powrót do listy artykułów

FORMULARZ DLA POSZUKUJĄCYCH MAGAZYNU