W Rybniku zostanie wybudowana elektrownia na gaz

W Rybniku ruszyły prace ziemne, mające na celu przygotowanie terenu pod budowę elektrowni na gaz. Polska Grupa Energetyczna oficjalnie poinformowała o tym, że podpisano już umowę z wykonawcą, a niezbędne decyzje środowiskowe zostały wydane, co nadaje tempa całemu przedsięwzięciu – informuje JARTOM Real Estate.

Budowa obiektu wzmocni bezpieczeństwo energetyczne kraju

Obiekt będzie największym blokiem gazowo-parowym na terenie kraju. Szacuje się, że jego moc elektryczna wyniesie 882,9 MW. Jest to wartość porównywana z tym, co są w stanie wyprodukować cztery bloki węglowe znajdujące się nieopodal placu budowy. Wiadomo już, że za powstanie i serwis bloku gazowo-parowego będzie odpowiedzialne konsorcjum Polimex Mostostal i Siemens Energy. Czym będzie się on wyróżniał? Wykorzystaniem nowoczesnej technologii oraz rozwiązaniami przyjaznymi środowisku, które pozwolą znacząco zredukować emisję tlenków siarki i pyłów. Mieszkańcy Rybnika i okolic będą więc mogli cieszyć się powietrzem znacznie lepszej jakości. Warto podkreślić, że obecnie trwają również prace projektowe i przygotowawcze. Wszystko po to, by zgodnie z wyznaczonym celem, prąd z elektrowni gazowej mógł trafić do sieci już w grudniu 2026 roku.  

Informacje o JARTOM Real Estate

Na rynku magazynowym stawiamy na długoterminowe rezultaty, ale uzyskujemy też natychmiastowe korzyści jak wielomiesięczne okresy bezczynszowe dla najemców, czy specjalne warunki płatności dla kupujących hale. W JARTOM Real Estate szanujemy Twoje oczekiwania zarówno w kwestiach finansowych jak i w całym niefinansowym otoczeniu biznesu.


JARTOM Real Estate


<< powrót do listy artykułów

Kontakt:

zdjęcie Kamila Branecka

Kamila Branecka

Dyrektor ds. Sprzedaży i Najmu

Zadaj nam pytanie* pola oznaczone gwiazdką są wymagane