W Polsce zostanie wybudowana elektrownia jądrowa. Co wiadomo na ten temat?

Oficjalnie podjęto już decyzję o budowie elektrowni jądrowej na terenie Polski. To niezwykle istotne przedsięwzięcie o przyszłościowym charakterze, które nie tylko pozwoli na czerpanie korzyści z nowego źródła energii ale także będzie ważnym impulsem dla gospodarki w województwie pomorskim – informuje JARTOM Real Estate.

Budowa elektrowni atomowej możliwa dzięki współpracy z amerykańską firmą

Za powstanie obiektu odpowiedzialna będzie amerykańska firma Westinghouse. Szacuje się, że ukończy ona prace do 2033 roku i podczas realizowania inwestycji będzie korzystać z bezpiecznej i przetestowanej technologii WECNuclear. Zyskało to aprobatę polskiego rządu. Do oddania elektrowni do użytku jeszcze długa droga. Na początku konieczne jest dopełnienie formalności i procedur związanych z kwestiami środowiskowymi. Nie da się jednak ukryć, że uruchomiona, pomoże usprawnić wiele procesów logistycznych i zadbać o właściwą sytuację energetyczną kraju. Choć pierwsza z nich znajduje się dopiero w planach, trwają już rozmowy na temat drugiej elektrowni jądrowej. Bardzo możliwe, że ta z kolei powstanie dzięki firmie z Korei Południowej. 

Informacje o JARTOM Real Estate

Jeżeli w Twojej branży sprawny magazyn lub wydajna produkcja jest kluczowym obszarem działalności firmy, to potrzebujesz odpowiedniej nieruchomości, aby zrealizować swoje plany biznesowe. Wykorzystaj potencjał JARTOM Real Estate w wyborze nowej hali z zapleczem biurowym, socjalnym i z odpowiednią komunikacją i lokalizacją.JARTOM Real Estate


<< powrót do listy artykułów

Kontakt:

zdjęcie Kamila Branecka

Kamila Branecka

Dyrektor ds. Sprzedaży i Najmu

Zadaj nam pytanie* pola oznaczone gwiazdką są wymagane