W Polsce przybywa nowoczesnych magazynów. Ich powierzchnia sięga 30 mln metrów kwadratowych!

Rynek magazynów w Polsce nieustannie się rozwija. Według oficjalnych danych, ich łączna powierzchnia sięgnęła już 30 milionów m2, a największym zapleczem logistycznym mogą pochwalić się następujące województwa: mazowieckie, śląskie oraz łódzkie – informuje JARTOM Real Estate. 

Gdzie powstaje najwięcej magazynów?

Statystyki jasno wskazują na to, że deweloperzy inwestują głównie w centralnej części kraju. To tam powstaje najwięcej nowych magazynów, co jest starannie przemyślaną decyzją. Przeprowadzone analizy udowadniają bowiem, że najemcy interesują się przede wszystkim powierzchniami w tym obszarze Polski. Cenione są projekty powstające w formule build – to – suit, czyli szyte na miarę i w pełni dopasowane do potrzeb swoich użytkowników. Pod lupę wzięto także pustostany. Najmniej znajdziemy ich w województwach pomorskim, warmińsko – mazurskim i małopolskim, natomiast najwięcej w województwie świętokrzyskim. Wiele wskazuje na to, że w najbliższym czasie zainteresowanie magazynami wysokiej klasy wciąż będzie rosnąć.   

Informacje o JARTOM Real Estate

Od 1992 r. JARTOM Real Estate specjalizuje  się w doradztwie i pośrednictwie na rynku nowych magazynów, centrów dystrybucyjnych i hal produkcyjnych w całej Polsce, wspierając swoich Klientów w negocjacjach cen i czynszów.
Pełne zaangażowanie doświadczonych konsultantów JARTOM Real Estate gwarantuje  precyzyjny dobór poszukiwanej powierzchni takich jak magazyny i hale produkcyjne.JARTOM Real Estate


<< powrót do listy artykułów

Kontakt:

zdjęcie Kamila Branecka

Kamila Branecka

Dyrektor ds. Sprzedaży i Najmu

Zadaj nam pytanie* pola oznaczone gwiazdką są wymagane