W Nysie powstanie nowa fabryka. To wielomiliardowy projekt inwestycyjny dwóch zagranicznych firm

W ostatnich latach Polska staje się coraz bardziej atrakcyjnym miejscem dla zagranicznych inwestorów. Dowodem na to jest ogłoszenie kolejnej dużego projektu inwestycyjnego, którym jest budowa nowego zakładu produkcyjnego w Nysie przez Umicore i PowerCo. - informuje JARTOM Real Estate

Zagraniczna inwestycja w Nysie

Nowa inwestycja zagraniczna w Polsce. To projekt o wartości aż 8 miliardów złotych zapowiedziany przez firmy Umicore i PowerCo. Będzie to kolejna strategiczna inwestycja na terenie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Nysie. To właśnie tam Umicore i PowerCo planują wybudować nowy zakład produkcyjny, w którym wytwarzane będą aktywne materiały katodowe do akumulatorów pojazdów elektrycznych. Plany zakładają, że fabryka ma rozpocząć produkcję w 2026 roku oraz stworzyć około 900 nowych miejsc pracy. Inwestycja nie tylko przyczyni się do rozwoju krajowej gospodarki, ale również będzie wspierać zrównoważoną transformację gospodarczą i energetyczną Polski w kierunku zero emisyjności.

Informacje o JARTOM Real Estate

W JARTOM Real Estate realizujemy projekty od A do Z, rozpoczynając od przeglądu rynku magazynowego, poprzez pełen proces negocjacji, a kończąc na współpracy wieloletniej w zakresie zapotrzebowania Klienta na powierzchnię magazynową i produkcyjną.


JARTOM Real Estate


<< powrót do listy artykułów

Kontakt:

zdjęcie Kamila Branecka

Kamila Branecka

Dyrektor ds. Sprzedaży i Najmu

Zadaj nam pytanie* pola oznaczone gwiazdką są wymagane