W Jaworznie powstanie fabryka polskich samochodów elektrycznych Izera

2021-01-07
W Jaworznie powstanie fabryka polskich samochodów elektrycznych Izera


W 2021 roku rozpocznie się budowa zakładu produkcyjnego Izera. Fabryka ElectroMobility Poland powstanie w Jaworznie, na terenach należących do Katowickiej specjalnej Strefy Ekonomicznej. Produkcja nowoczesnych aut elektrycznych Izera ma ruszyć w 2024 roku. -informuje JARTOM Real Estate. 

Na terenach Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej powstanie nowoczesna, zautomatyzowana fabryka polskich samochodów marki Izera. Na wybór tych terenów zdecydowano się między innymi ze względu na atrakcyjną lokalizację, odpowiednie zaplecze logistyczne oraz dostęp do mediów i infrastruktury drogowej. Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna skupia ponad 400 firm, w których zatrudnienie znajduje około 80 tys. osób. Fabryka miała rozpocząć produkcję w 2023 roku, jednak ze względu na konieczność przeprowadzenia odpowiednich prac przygotowawczych przed budową fabryki termin ten został przesunięty na rok 2024. Docelowo zakład będzie produkował około 150 tys. samochodów rocznie. Nowoczesny zakład produkcyjny zapewni około 15 tysięcy nowych miejsc pracy oraz pozytywnie wpłynie na rozwój gospodarczy w regionie. Co więcej, nowe miejsca pracy idealnie wpisują się w plan restrukturyzacji górnictwa na Śląsku. 
Wartość inwestycji szacuje się na około 5 mld zł, z czego koszt budowy fabryki wynosi około 2 mld zł. Uruchomienie nowego producenta wiąże się ze zbudowaniem całej gamy modelowej oraz rozwiniętej sieci sprzedaży. 

Ze względu na potencjał inwestycji zapowiedziane zostało rządowe wsparcie projektu. Nowa fabryka to szansa na dalszy rozwój branży automotive na Śląsku oraz na wykorzystanie potencjału elektromobilności.


JARTOM Real Estate ,


Kontakt w sprawach najmu hal:
Zadzwoń:
+48 516 ... zobacz numer
Małgorzata Papaj
Manager ds. Najmu
e-mail:
mpapaj@jartom.plKontakt w sprawach zakupu lub budowy hal:

Zadzwoń:
+48 502 ... zobacz numer
Kamila Branecka
Dyrektor ds. Sprzedaży i Najmu
e-mail:
kbranecka@jartom.pl


<< powrót do listy artykułów

FORMULARZ DLA POSZUKUJĄCYCH MAGAZYNU