W Jastrzębiu-Zdroju powstanie fabryka ogniw akumulatorowych dla magazynów energii

Inwestycje w niezależność energetyczną Polski oraz stabilność systemy energetycznego. Na pogórniczym terenie w Jastrzębiu-Zdroju powstanie nowoczesna fabryka ogniw akumulatorowych dla magazynów energii. - informuje JARTOM Real Estate

Nowe inwestycje w energetykę

W Jastrzębiu-Zdroju, na pogórniczym terenie, planowana jest budowa zakładu produkującego ogniwa akumulatorowe dla magazynów energii. To inwestycja, która ma przysłużyć się polskiej energetyce oraz jest częścią strategii budowy niezależności energetycznej naszego państwa. Zakład pracować ma w oparciu o czeską technologię HE3DA, pozwalającą na uzyskanie wydajności do nawet 15 GWh rocznie. Plany zakładają, że próbna produkcja w zakładzie będzie mogła rozpocząć się już w 2024 roku. Docelowo system energetyczny naszego kraju ma być oparty na 2 podstawowych blokach: energetyce jądrowej oraz odnawialnych źródłach energii. Pierwszy blok jądrowy ma zostać uruchomiony w Polsce w 2033 roku, a pierwsze małe reaktory mają powstać już w 2029 r.

Informacje o JARTOM Real Estate

Transakcja zakupu lub wynajmu hali magazynowej, czy hali produkcyjnej jest bardzo skomplikowana i wymaga uzgodnienia dziesiątek, a może i setek spraw. Każda duża nieruchomość jest specyficzna. W JARTOM Real Estate opracowujemy indywidualny plan zakupu lub wynajmu dla każdego Klienta.


JARTOM Real Estate<< powrót do listy artykułów

Kontakt:

zdjęcie Kamila Branecka

Kamila Branecka

Dyrektor ds. Sprzedaży i Najmu

Zadaj nam pytanie* pola oznaczone gwiazdką są wymagane