W Europie powstanie aż 35 gigafabryk akumulatorów litowo-jonowych do samochodów elektrycznych

Do 2035 roku w Europie powstanie aż 35 nowoczesnych fabryk baterii litowo-jonowych o ogromnych mocach produkcyjnych. Polska będzie jednym z beneficjentów szybkiego i dynamicznego rozwoju rynku samochodów elektrycznych, a producenci z pewnością zdecydują się na nowe inwestycje w naszym kraju. - informuje JARTOM Real Estate

Budowa nowoczesnych gigafabryk

Szacuje się, że do 2035 roku w Europie powstanie aż 35 gigafabryk produkujących akumulatory litowo-jonowe do samochodów elektrycznych. Nasz kraj bez wątpienia skorzysta na tak dużym rozwoju tej gałęzi przemysłu. Polska jest obecnie jednym z liderów wytwarzania ogniw litowo-jonowych, a inwestorzy planują budowę kolejnych fabryk w naszym kraju.
Międzynarodowa Agencja Energii przewiduje, że do 2030 r. ponad 60% sprzedawanych samochodów osobowych stanowić będą pojazdy elektryczne. Trend ten sprawi, że popyt na akumulatory jonowo-litowe wystrzeli. Aby go zaspokoić konieczne będzie wybudowanie ponad 100 fabryk akumulatorów. Obecnie Chiny są liderem produkcji ogniw na świecie, gdyż wytwarzają aż 80% ogniw trafiających na rynek. Inwestorzy planują budowę 35 nowoczesnych fabryk akumulatorów w Europie. Budowa fabryk na naszym kontynencie pozwoli na zmniejszenie uzależnienia od importu ogniw z Azji.
Polska jest obecnie w pierwszej piątce liderów produkcji akumulatorów w Europie. Jesteśmy odpowiedzialni za aż 3,1% światowej produkcji baterii litowo-jonowych.

Informacje o JARTOM Real Estate

Jeżeli centrum magazynowe lub produkcyjne jest kluczowym obszarem działalności Twojej firmy to wykorzystaj nasze 30 letnie doświadczenie na tym rynku, aby wybrać optymalny nowy obiekt magazynowy lub produkcyjny. Wesprzemy Cię w Twoich planach biznesowych swoim zaangażowaniem, wiedzą i skutecznością.


JARTOM Real Estate


<< powrót do listy artykułów

Kontakt:

zdjęcie Kamila Branecka

Kamila Branecka

Dyrektor ds. Sprzedaży i Najmu

Zadaj nam pytanie* pola oznaczone gwiazdką są wymagane