W Charsznicy powstanie polsko-koreańska fabryka kimchi

Koreańska firma Daesang Corp. i polska spółka Charsznickie Pola Natury budują razem fabrykę kimchi. Zakład będzie wytwarzał aż 3 tony produkty rocznie. - informuje JARTOM Real Estate

Nowa inwestycja w Charsznicy

Południowokoreański koncern spożywczy Daesang Corp. po raz pierwszy inwestuje w Europie. Wybór padł na nasz kraj, a konkretniej na Charsznicę, gdzie od pokoleń uprawia się kapustę z przeznaczeniem na rynek warzyw świeżych, dla przetwórstwa oraz do długiego przechowywania. Daesang Corp. planuje charsznicką kapustę wykorzystywać do produkcji południowokoreańskiego specjału, czyli kimchi. To niezwykle zdrowa i smaczna przekąska, która powstaje w wyniku fermentacji kapusty pekińskiej i innych warzyw. Daesang Corp. do współpracy zaprosił spółkę Charsznickie Pola Natury, która specjalizuje się w produkcji kiszonek. Firmy razem wybudują fabrykę liczącą 6,6 tys. mkw powierzchni, która rocznie będzie w stanie wypuścić na rynek ok. 3 ton kimchi. Kimchi produkowane w Charsznicy będzie można zakupić w marketach na terenie całej Polski, m.in. w sieciach Carrefour i Lidl.

Informacje o JARTOM Real Estate

JARTOM Real Estate od lat znajduje się w czołówce najlepszych agencji doradczych na rynku nieruchomości komercyjnych zajmujących się magazynami w zakresie najmu, sprzedaży i budowy.


JARTOM Real Estate


<< powrót do listy artykułów

Kontakt:

zdjęcie Kamila Branecka

Kamila Branecka

Dyrektor ds. Sprzedaży i Najmu

Zadaj nam pytanie* pola oznaczone gwiazdką są wymagane