W Brzegu powstanie nowoczesna fabryka należąca do firmy Poco

Posco Mobility Solution Poland, firma należąca do koreańskiego koncernu Posco, oficjalnie poinformowała o planach budowy nowoczesnej fabryki zajmującej się produkcją rdzeni do silników napędowych. Powstanie ona w Brzegu, a wartość inwestycji wyceniono na 183,6 mln złotych – informuje JARTOM Real Estate.

Zakład powstanie ze wsparciem Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej

Choć prace rozpoczną się dopiero w kwietniu, już dziś sporo wiadomo na temat tego przedsięwzięcia. Jego realizacja jest możliwa między innymi dzięki wsparciu udzielonemu przez Wałbrzyską Specjalną Strefę Ekonomiczną. Firma skorzysta ze zwolnień podatkowych, co pozwoli zaoszczędzić sporą ilość środków. Wytwarzane w zakładzie rdzenie będą przeznaczone do samochodów hybrydowych, elektrycznych oraz wodorowych. Zgodnie z deklaracjami, w obiekcie znajdzie zatrudnienie co najmniej pięć osób, a następnie ta liczba wzrośnie do ponad dwudziestu. Posco kontynuuje ekspansję w Europie, wzmacniając swoją pozycję na rynku pojazdów elektrycznych i wszystko wskazuje na to, że to nie ostatni tego rodzaju projekt, którego się podejmuje.  

Informacje o JARTOM Real Estate

JARTOM Real Estate od 30 lat dostarcza zintegrowane rozwiązania na rynku nieruchomości magazynowych. Najem, sprzedaż, budowa, BTS, BTO, doradztwo, pośrednictwo, hale produkcyjne, hale magazynowe.


JARTOM Real Estate


<< powrót do listy artykułów

Kontakt:

zdjęcie Kamila Branecka

Kamila Branecka

Dyrektor ds. Sprzedaży i Najmu

Zadaj nam pytanie* pola oznaczone gwiazdką są wymagane