W 2011 wzrost popytu na powierzchnię magazynową

Wedlug raportu zatytułowanego „Big Box - rynek magazynowy w Polsce”  całkowita ilość powierzchni wynajętej w 2011 r. wyniosła 1.86 miliona m2 i przekroczyła o 30% poziom zarejestrowany rok wcześniej.
Największe transakcje 2011 roku wg raportu to: renegocjacje w Prologis Park Sochaczew, Panattoni Park Teresin oraz Prologis Park Janki. Ponad 60% wszystkich transakcji stanowią umowy zawarte w tzw. Sektorze III, w tym ponad 330 tys. m2 w regionie Śląska i 250 tys. m2 w regionie Wrocławia.
Największy popyt na powierzchnię magazynową przejawiają firmy z sektorów: produkcyjnego, głównie motoryzacyjnego i materiałów budowlanych oraz firmy logistyczne.
W 2011 roku odnotowano też spadek wielkości powierzchni niewynajętej - wskaźnik ten dla Polski jest obecnie na poziomie około 10%, niższy niż 10% jest w Warszawie i regionach Sektora III: Śląsk, Polska Centralna, Poznań, Region Północny i Wrocław.


Jeśli szukasz magazynów do wynajęcia w Parkach Magazynowych lub samodzielnych obiektach skorzystaj z pomocy Jartom. Anna Mazepa doradzi gdzie najkorzystniej ulokować biznes email: amazepa@jartom.pl lub telefonicznie 0-510 208 902,


<< powrót do listy artykułów

Kontakt:

zdjęcie Kamila Branecka

Kamila Branecka

Dyrektor ds. Sprzedaży i Najmu

Zadaj nam pytanie* pola oznaczone gwiazdką są wymagane