Volkswagen coraz odważniej inwestuje w budowę fabryk baterii do samochodów elektrycznych

2021-03-31
Volkswagen coraz odważniej inwestuje w budowę fabryk baterii do samochodów elektrycznych

Volkswagen oficjalnie potwierdził, że planuje budowę aż sześciu nowoczesnych fabryk, w których powstawać będą baterie niezbędne do działania samochodów elektrycznych. Wybrano już lokalizacje, w których powstaną dwie z nich – informuje JARTOM Real Estate.

Przyspiesza praca nad budową gigafabryk w Europie

Podjęta decyzja wynika z przyjętej przez markę strategii, która polega na rozwoju technologii przyszłości, którą są samochody elektryczne. Aby uniezależnić się od dostawców, Volkswagen zamierza zainwestować w obiekty, które będą na bieżąco dostarczały potrzebne komponenty. Plany są ambitne, bowiem zakłady będą posiadały moce produkcyjne na poziomie 240 GWh. Wybudowanie fabryk usprawni procesy logistyczne i zmniejszy ryzyko opóźnień w realizowaniu dostaw elementów wymaganych do projektowania aut o napędzie elektrycznym. Zarząd deklaruje, że prawdopodobnie do 2030 roku w Europie zostanie uruchomiona produkcja we wszystkich sześciu gigafabrykach. Jedna z nich działa już w Niemczech, druga natomiast powstanie w Szwecji. Trwają intensywne rozmowy dotyczące wyboru kolejnych lokalizacji pod budowę.

Informacje o JARTOM Real Estate

JARTOM Real Estate to suma doświadczenia naszych ekspertów przez 30 lat naszej działalności na rynku magazynów i hal produkcyjnych. Z doświadczenia wynika sprawność i zrozumienie zaawansowanych potrzeb naszych Klientów. Pomagamy korporacjom i polskim firmom zmienić magazyn na lepszy.JARTOM Real Estate,


Kontakt w sprawach najmu hal:


Kontakt w sprawach zakupu lub budowy hal:

Zadzwoń:
+48 502 ... zobacz numer
Kamila Branecka
Dyrektor ds. Sprzedaży i Najmu
e-mail:
kbranecka@jartom.pl


<< powrót do listy artykułów

FORMULARZ DLA POSZUKUJĄCYCH MAGAZYNU