Viessmann wybuduje w Legnicy kolejną fabrykę. Co w niej powstanie?

2022-01-04
Viessmann wybuduje w Legnicy kolejną fabrykę. Co w niej powstanie?

Niemiecka firma Viessmann wybuduje w Legnicy kolejną fabrykę. Skala przygotowywanej inwestycji jest imponująca, bowiem nowy zakład produkcyjny ma być aż cztery razy większy niż ten, który od ponad dwudziestu lat funkcjonuje w mieście – informuje JARTOM Real Estate.

Fabryka powstanie w ramach dynamicznego rozwoju firmy

Plany dotyczące realizacji przedsięwzięcia nabrały tempa wraz z otrzymaniem od Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej decyzji o wsparciu. Przedsiębiorstwo zakupiło już od miasta grunty pod budowę fabryki, które posiadają powierzchnię przekraczającą 17 hektarów i znajdują się na terenie dawnego lotniska. W zakładzie, który ma zwiększyć moce wytwórcze firmy sześciokrotnie, produkowane będą pompy ciepła oraz elementy wchodzące w ich skład. Biorąc pod uwagę rosnące zapotrzebowanie na tego rodzaju urządzenia i komponenty, jest to bardzo rozsądny krok. Fakt, że dwa obiekty należące do Viessmann będą funkcjonowały w tym samym mieście pomoże usprawnić wiele procesów logistycznych. Nie da się ukryć, że wspomniany projekt wiąże się z dużymi nadziejami dotyczącymi lokalnego rynku pracy. W pierwszej z legnickich fabryk zatrudnienie znalazło 1200 osób, co pozwala z optymizmem spoglądać w przyszłość i przygotowywać się na kolejny impuls gospodarczy. 

Informacje o JARTOM Real Estate

JARTOM Real Estate jest partnerem biznesowym dla obecnych i przyszłych najemców oraz firm planujących zakup lub budowę hali. Oferuje wsparcie transakcyjne, techniczne i merytoryczne.JARTOM Real Estate ,


Kontakt w sprawach najmu hal:


Kontakt w sprawach zakupu lub budowy hal:

Zadzwoń:
+48 502 ... zobacz numer
Kamila Branecka
Dyrektor ds. Sprzedaży i Najmu
e-mail:
kbranecka@jartom.pl


<< powrót do listy artykułów

FORMULARZ DLA POSZUKUJĄCYCH MAGAZYNU