Viessmann inwestuje w budowę ogromnej fabryki w Legnicy

Grupa Viessmann podjęła decyzję o budowie ogromnej fabryki wytwarzającej pompy ciepła, położonej w Legnicy. Zgodnie z przewidywaniami, prace mają rozpocząć się jeszcze w tym miesiącu, natomiast dobiegną końca w trzecim kwartale przyszłego roku – informuje JARTOM Real Estate.

Nowy zakład produkcyjny impulsem dla lokalnej gospodarki

Na generalnego wykonawcę tej inwestycji, której koszt szacowany jest na 380 milionów złotych, wybrano firmę Unibep S.A. W ramach przedsięwzięcia powstanie zakład produkcyjny z zapleczem magazynowym oraz pomieszczeniami biurowymi. Tak kompleksowy charakter obiektu zaowocuje usprawnieniem wielu procesów logistycznych i pozwoli na efektywne zarządzanie placówką. Zastosowany zostanie szereg rozwiązań z zakresu automatyzacji, zrównoważonego rozwoju i nowoczesnych technologii tak, by zoptymalizować pracę i móc użytkować nieruchomość bez ponoszenia większych kosztów niż to konieczne, zapewniając personelowi komfortowe warunki. W fabryce zatrudnienie znajdzie 1700 osób, a więc będzie ona istotnym impulsem dla lokalnego rynku pracy. Warto podkreślić, że to nie pierwszy projekt realizowany przez tego renomowanego, niemieckiego producenta w Polsce. 

Informacje o JARTOM Real Estate

JARTOM Real Estate od 30 lat dostarcza zintegrowane rozwiązania na rynku nieruchomości magazynowych. Najem, sprzedaż, budowa, BTS, BTO, doradztwo, pośrednictwo, hale produkcyjne, hale magazynowe.  JARTOM Real Estate<< powrót do listy artykułów

Kontakt:

zdjęcie Kamila Branecka

Kamila Branecka

Dyrektor ds. Sprzedaży i Najmu

Zadaj nam pytanie* pola oznaczone gwiazdką są wymagane