Vestas zaskakuje. Nie wybuduje jednej, a aż dwie fabryki w Szczecinie!

Firma Vestas już dwa lata temu poinformowała o planach budowy fabryki zlokalizowanej w Szczecinie. Wszystko wskazuje na to, że zostanie ona oddana do użytku w 2025 roku, jednak marka nie zamierza na tym poprzestać i deklaruje, że w mieście powstanie jeszcze jeden należący do niej zakład – informuje JARTOM Real Estate. 

W fabryce będą powstawały łopaty do turbin wiatrowych 

Oba zakłady produkcyjne będą związane z sektorem morskiej energetyki wiatrowej. W pierwszym z nich będą montowane gondole turbin wiatrowych. Drugi natomiast będzie specjalizował się w wytwarzaniu łopat do turbin wiatrowych przeznaczonych do pracy na morzu. Wszystko po to, by sprostać oczekiwaniom rynku i sprawnie realizować zamówienia. Nie da się ukryć, że ekspansja duńskiej marki stanowi ogromny impuls dla lokalnej gospodarki. Łącznie we wspomnianych dwóch placówkach zostanie utworzonych około 1700 miejsc pracy. Specyfika branży i wymagania związane z konkretnymi umiejętnościami i wiedzą sprawią, że najprawdopodobniej pojawią się nowe zawody o interesujących perspektywach. Szczecin, który już teraz jest nazywany offshore’ową stolicą Polski, bez wątpienia sporo na tym zyska. 

Informacje o JARTOM Real Estate

JARTOM Real Estate od 30 lat dostarcza zintegrowane rozwiązania na rynku nieruchomości magazynowych. Najem, sprzedaż, budowa, BTS, BTO, doradztwo, pośrednictwo, hale produkcyjne, hale magazynowe.JARTOM Real Estate


<< powrót do listy artykułów

Kontakt:

zdjęcie Kamila Branecka

Kamila Branecka

Dyrektor ds. Sprzedaży i Najmu

Zadaj nam pytanie* pola oznaczone gwiazdką są wymagane