Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Opolu zainwestuje we własną elektrociepłownię

USK wybuduje własną elektrociepłownię za blisko 20 mln złotych. Dzięki temu rozwiązaniu kompleks szpitalny osiągnie niezależność energetyczną i będzie mógł zrezygnować z ciepła systemowego. - informuje JARTOM Real Estate

Nowa inwestycja w niezależność energetyczną

Pod koniec kwietnia 2023 roku dyrektor generalny Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu podpisał umowę na budowę przyszpitalnej elektrociepłowni, która pozwoli na odłączenie się od miejskiej sieci ciepłowniczej. Zgodnie z planami elektrociepłownia zostanie oddania do użytku w 2025 roku. Inwestycja ta zapewni szpitalowi nowoczesne źródło ogrzewania, co z pewnością pozytywnie wpłynie na optymalizację całkowitych kosztów energii. Część kosztów budowy elektrociepłowni zostanie sfinansowana z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2014-2020 w ramach projektu przygotowanego przez miasto Opole, obejmującego przebudowę źródeł ciepła w zoo i USK w Opolu.

Informacje o JARTOM Real Estate

Witamy na stronie JARTOM Real Estate. Nasi specjalistyczni doradcy ds. powierzchni magazynowych wesprą Cię w Twoich planach biznesowych w zakresie doboru powierzchni magazynowej lub produkcyjnej. Centra logistyczne, samodzielne obiekty, najem, zakup, budowa to wszystko oferujemy w jednym miejscu. Wdrożymy strategię przygotowaną specjalnie dla Ciebie.


JARTOM Real Estate


<< powrót do listy artykułów

Kontakt:

zdjęcie Kamila Branecka

Kamila Branecka

Dyrektor ds. Sprzedaży i Najmu

Zadaj nam pytanie* pola oznaczone gwiazdką są wymagane