Umicore rozbuduje fabrykę w Radzikowicach

Położona w Radzikowicach gigafabryka materiałów akumulatorowych zostanie rozbudowana. W wyniku tego przedsięwzięcia, należący do Umicore obiekt zyska nowy magazyn, a część warsztatowa z zapleczem biurowo – socjalnym urośnie, powiększając się o nieruchomość składającą się z czterech kondygnacji – informuje JARTOM Real Estate.

Zakład produkcyjny stanie się bardziej efektywny

Za realizację inwestycji odpowiedzialna jest firma UNIBEP i zgodnie z przyjętymi planami, powinna ona dobiec końca w czwartym kwartale bieżącego roku. Ten krok zaowocuje usprawnieniem wielu procesów logistycznych i sprawi, że zakład stanie się bardziej efektywny. Warto podkreślić, że już teraz jest on określany mianem gigafabryki, a jego wartość wycenia się na około 660 milionów euro. To przyjazny środowisku kompleks, który korzysta wyłącznie z zielonej energii wytwarzanej przez farmę wiatrową w Pągowie. Prace związane z rozbudową staną się impulsem dla lokalnej gospodarki i szansą na znalezienie zatrudnienia, gdyż zostaną utworzone nowe stanowiska. Umicore to firma prowadząca międzynarodową działalność w branży recyklingu i technologii materiałowej. 

Informacje o JARTOM Real Estate

JARTOM Real Estate specjalizuje się w projektach trudnych, wymagających cierpliwości, wiedzy i zaangażowania. O rynku magazynowym wiemy wszystko lub prawie wszystko. Stworzymy dla Ciebie indywidualną, skuteczną strategię działania.JARTOM Real Estate


<< powrót do listy artykułów

Kontakt:

zdjęcie Kamila Branecka

Kamila Branecka

Dyrektor ds. Sprzedaży i Najmu

Zadaj nam pytanie* pola oznaczone gwiazdką są wymagane