Umicore łączy siły z PowerCo i buduje fabrykę materiałów akumulatorowych

Umicore i PowerCo wybudują nowoczesną fabrykę materiałów akumulatorowych wartą ponad 8 miliardów złotych. Nieruchomość powstanie na terenie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, a konkretniej, w Nysie – informuje JARTOM Real Estate.

Zakład produkcyjny rozpocznie działalność w 2026 roku

Aby realizacja przedsięwzięcia przebiegała szybko i sprawnie, oba podmioty założyły spółkę o nazwie IONWAY. Głównym celem zakładu będzie wytwarzanie aktywnych materiałów katodowych przeznaczonych do akumulatorów pojazdów elektrycznych. Rozpoczęto już pierwsze prace, a plany przewidują, że produkcja zostanie uruchomiona w 2026 roku. Szacuje się, że w fabryce zostanie zatrudnionych około 1000 osób, co korzystnie wpłynie na lokalną gospodarkę. Warto podkreślić, że lokalizacja inwestycji została wybrana nieprzypadkowo. W Nysie funkcjonuje już jeden zakład należący do Umicore, a przedsiębiorcy doceniają to, że miasto jest bardzo dobrze skomunikowane z ich rynkami docelowymi. Pozwala to na usprawnienie wielu procesów logistycznych i optymalizację kosztów prowadzenia działalności.  

Informacje o JARTOM Real Estate

Na rynku magazynowym stawiamy na długoterminowe rezultaty, ale uzyskujemy też natychmiastowe korzyści jak wielomiesięczne okresy bezczynszowe dla najemców, czy specjalne warunki płatności dla kupujących hale. W JARTOM Real Estate szanujemy Twoje oczekiwania zarówno w kwestiach finansowych jak i w całym niefinansowym otoczeniu biznesu.


JARTOM Real Estate


<< powrót do listy artykułów

Kontakt:

zdjęcie Kamila Branecka

Kamila Branecka

Dyrektor ds. Sprzedaży i Najmu

Zadaj nam pytanie* pola oznaczone gwiazdką są wymagane