Trwają przygotowania do budowy elektrowni szczytowo-pompowej „Młoty”

Plany budowy elektrowni szczytowo-pompowej „Młoty” nabierają coraz bardziej realnych kształtów. Złożono już wniosek o określenie warunków przyłączenia dla magazynu, tworzony jest raport dotyczący oddziaływania na środowisko, a spółka wkrótce uruchomi postępowanie mające na celu wyłonienie generalnego wykonawcy – informuje JARTOM Real Estate.

Efektywny magazyn energii elektrycznej

Wiadomo już całkiem sporo na temat tego niezwykle istotnego projektu. Obiekt powstanie nieopodal Bystrzycy Kłodzkiej, a jego moc wyniesie 1050 MW. Stanie się magazynem energii, który będzie przechowywał ją wtedy, gdy zapotrzebowanie będzie niskie. Elektrownia będzie uruchamiana w okresach zwiększonego zużycia prądu w regionie, pełną moc osiągając zaledwie w kilka minut. Co za tym idzie, okaże się nieoceniona w trakcie rozmaitych awarii czy zakłóceń w funkcjonowaniu sieci przesyłowej. Za realizację przedsięwzięcia odpowiada PGE Polska Grupa Energetyczna, która połączyła siły z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Przewiduje się, że budowa elektrowni dobiegnie końca w 2030 roku. 

Informacje o JARTOM Real Estate

W JARTOM Real Estate realizujemy projekty od A do Z rozpoczynając od przeglądu rynku magazynowego, poprzez pełen proces negocjacji, a kończąc na współpracy wieloletniej w zakresie zapotrzebowania Klienta na powierzchnię magazynową i produkcyjną.
Nasi specjalistyczni doradcy ds. powierzchni magazynowych wesprą Cię w Twoich planach biznesowych. Centra logistyczne, samodzielne obiekty, najem, zakup, budowa to wszystko oferujemy w jednym miejscu. Wdrożymy strategię przygotowaną specjalnie dla Ciebie.JARTOM Real Estate


<< powrót do listy artykułów

Kontakt:

zdjęcie Kamila Branecka

Kamila Branecka

Dyrektor ds. Sprzedaży i Najmu

Zadaj nam pytanie* pola oznaczone gwiazdką są wymagane