Trwają prace modernizacyjne na terminalu promowym w Świnoujściu. W dostosowanie terminalu do obsługi transportu intermodalnego planuje się zainwestować aż 185 mln zł.

2021-11-08
Trwają prace modernizacyjne na terminalu promowym w Świnoujściu. W dostosowanie terminalu do obsługi transportu intermodalnego planuje się zainwestować aż 185 mln zł.

Prace budowlane na terminalu w Świnoujściu mają na celu dostosowanie obiektu do kompleksowej obsługi transportu intermodalnego. Rozwój tej gałęzi transportu pozwala ograniczać koszty spedycji przy jednoczesnym zmniejszeniu zanieczyszczenia środowiska, a także zwiększyć efektywność w wykorzystywaniu taboru. - informuje JARTOM Real Estate

Postęp robót na terminalu - nowa rampa przeładunkowa oraz plac postojowy

Prace modernizacyjne na terminalu promowym w Świnoujściu trwają już od 2 lat. Docelowo ma on zostać przystosowany do obsługi transportu intermodalnego, czyli takiego, który do przewozu ładunków wykorzystuje różne środki transportu. Inwestor, Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA, na przebudowę terminalu planuje wydać aż 185 mln zł. W ostatnim czasie na terenie terminalu osadzono w grunt 1050 metalowych pali pod konstrukcję nowego nabrzeża. Ponadto wybudowano łoże rampy przeładunkowej, podstawę pod konstrukcję estakady oraz plac postojowy na 170 samochodów ciężarowych. Inwestycja powinna być oddana do odbioru już w przyszłym roku. 

Informacje o JARTOM Real Estate

Szybkość działania, zaufanie, specjalizacja  – to tylko kilka określeń, którymi można opisać usługi firmy JARTOM REAL Estate.


JARTOM Real Estate,


Kontakt w sprawach najmu hal:
Zadzwoń:
+48 516 ... zobacz numer
Małgorzata Papaj
Manager ds. Najmu
e-mail:
mpapaj@jartom.plKontakt w sprawach zakupu lub budowy hal:

Zadzwoń:
+48 502 ... zobacz numer
Kamila Branecka
Dyrektor ds. Sprzedaży i Najmu
e-mail:
kbranecka@jartom.pl


<< powrót do listy artykułów

FORMULARZ DLA POSZUKUJĄCYCH MAGAZYNU