Toruń stawia na zrównoważony rozwój: nowa spalarnia śmieci z ciepłem dla miast

W Toruniu powstanie nowoczesna spalarnia śmieci, która zasilać będzie miejskie sieci ciepłownicze. - informuje JARTOM Real Estate

Nowa spalarnia śmieci w Toruniu

Spółka Romana Karkosika zbuduje w Toruniu spalarnię śmieci, której koszt wyniesie 166 mln zł. To ogromna inwestycja, która ma przyczynić się do rozwiązania problemu z utylizacją odpadów komunalnych w tym mieście. Co przyczyniło się do decyzji o budowie tego typu obiektu w Toruniu? Od 2016 roku toruńskie śmieci były spalane w spalarni odpadów w Bydgoszczy. Było to wygodne rozwiązanie, które jednak tworzyło spore kontrowersje związane z kosztami transportu odpadów do Bydgoszczy. Spalarnia w Toruniu to odpowiedź na te problemy. Będzie ona w stanie przetwarzać ponad 23 tys. ton odpadów rocznie, produkując energię elektryczną i ciepło. Spalania ma być oddana do użytku w 2026 roku. Produkowana przez nią energia elektryczna będzie sprzedawana do sieci dystrybucyjnej, a ciepło zasili miejskie sieci ciepłownicze.

Informacje o JARTOM Real Estate

Bogata i różnorodna oferta JARTOM Real Estate obejmuje około 20 mln mkw. hal w Polsce, w kategoriach: hale magazynowe, hale produkcyjne, centra logistyczne, kompleksy biurowo – magazynowe i inne.


JARTOM Real Estate


<< powrót do listy artykułów

Kontakt:

zdjęcie Kamila Branecka

Kamila Branecka

Dyrektor ds. Sprzedaży i Najmu

Zadaj nam pytanie* pola oznaczone gwiazdką są wymagane