Tetra Pak i Stora Enso inwestują w nowy ośrodek recyklingu kartonów w Ostrołęce

Firmy Tetra Pak i Stora Enso uruchomiły w Ostrołęce wspólny ośrodek do recyklingu kartonów po napojach. - informuje JARTOM Real Estate

Nowa inwestycja w Ostrołęce

Firma Tetra Pak oraz Stora Enso, jeden z największych producentów kartonów na świecie, uruchomiły nowy ośrodek recyklingu kartonów po napojach w polskim zakładzie produkcyjnym Stora Enso w Ostrołęce. Dzięki tej inwestycji polski zakład zwiększy swoje moce przerobowe aż trzykrotnie, co pozwoli zwiększyć potencjał do recyklingu kartonów po napojach w kraju oraz w całej Europie Środkowo-Wschodniej. Nowa linia recyklingowa prowadzi rozdział materiałów z kartonów po napojach, oddzielając włókna od polimerów i aluminium. Następnie przetwarza te włókna na materiały tekturowe, które mogą być wykorzystane do produkcji nowych opakowań. Dodatkowo czeska spółka Plastigram Industries wprowadziła rozwiązanie przekształcające frakcję polyAl (warstwy poliolefin i aluminium) w nowe produkty. Hannu Kasurinen, wiceprezes ds. materiałów opakowaniowych w Stora Enso, z zadowoleniem komentuje bliską współpracę z Tetra Pak i uruchomienie nowej linii recyklingowej. Podkreśla również, że oprócz zwiększenia mocy przerobowych recyklingu, nowy ośrodek przyczyni się do osiągnięcia celów dotyczących ograniczania ilości odpadów określonych w unijnym projekcie dotyczącym opakowań i odpadów opakowaniowych. Wprowadzenie nowej linii do recyklingu jest ważnym krokiem w kierunku osiągnięcia celów dotyczących obiegu zamkniętego opakowań konsumenckich, jak również podkreśla znaczenie recyklingu w zielonej transformacji branży opakowaniowej.

Informacje o JARTOM Real Estate

Dzięki całościowemu wsparciu Twojej firmy możesz wybrać w JARTOM Real Estate pakiet usług dostosowany do Twoich potrzeb przy zakupie lub najmie  hal magazynowych i produkcyjnych. Porównaj ofertę całego rynku magazynów w Polsce.


JARTOM Real Estate


<< powrót do listy artykułów

Kontakt:

zdjęcie Kamila Branecka

Kamila Branecka

Dyrektor ds. Sprzedaży i Najmu

Zadaj nam pytanie* pola oznaczone gwiazdką są wymagane