Tajwańskie ProLogium jednak nie wybuduje w Polsce fabryki ogniw Li-ion

Fabryka ogniw Li-ion jednak nie powstanie w naszym kraju. Tajwańskie ProLogium na miejsce inwestycji brało pod uwagę Polskę, Niemcy, Holandię i Wielką Brytanię. Stanęło jednak na Francji, głównie ze względu na gwarancje dotyczące cen energii. - informuje JARTOM Real Estate

Budowa fabryki ogniw Li-ion w Europie

Tajwańska firma ProLogium, zajmująca się produkcją zaawansowanych ogniw Li-ion, zdecydowała się wybudować swoją nową fabrykę we Francji. Decyzja ta zapadła głównie z powodu lobbingu prezydenta Macrona oraz gwarancji dotyczących cen energii udzielonych ProLogium. W tym samym mieście co fabryka ProLogium ulokowana zostanie też inna fabryka budowana w konsorcjum chińskiego XTC New Energy Materials oraz francuskiego Orano. Inwestycja ma na celu zwiększenie niezależności Europy od dalekowschodnich producentów baterii. Ponadto Elon Musk podczas konferencji dla inwestorów w Wersalu zapowiedział "znaczące inwestycje" Tesli we Francji, co może oznaczać dalszy rozwój produkcji samochodów, fotowoltaiki, magazynów energii i ogniw.

Informacje o JARTOM Real Estate

JARTOM Real Estate to suma doświadczenia naszych ekspertów przez 30 lat naszej działalności na rynku magazynów i hal produkcyjnych. Z doświadczenia wynika sprawność i zrozumienie zaawansowanych potrzeb naszych Klientów. Pomagamy korporacjom i polskim firmom zmienić magazyn na lepszy.


JARTOM Real Estate


<< powrót do listy artykułów

Kontakt:

zdjęcie Kamila Branecka

Kamila Branecka

Dyrektor ds. Sprzedaży i Najmu

Zadaj nam pytanie* pola oznaczone gwiazdką są wymagane