TSMC planuje otwarcie fabryki w Polsce, zwracając uwagę na atrakcyjne warunki inwestycyjne

Według tajwańskiego serwisu Digitimes Asia, Polska rozważa możliwość budowy zakładu TSMC w ciągu najbliższych 5 lat. TSMC to jeden z największych na świecie producentów czipów. - informuje JARTOM Real Estate

Nowe inwestycje w Polsce

Polska stara się przyciągnąć inwestycje tajwańskich koncernów półprzewodnikowych i ma nadzieję stać się nowym europejskim hubem mikroelektroniki. Minister rozwoju i technologii Waldemar Buda oraz wiceminister Grzegorz Piechowiak zachęcają do inwestowania w Polsce, podkreślając gotowość do rozwijania wspólnych projektów oraz duży potencjał gospodarczy naszego kraju. Firma USI traktuje Polskę jako pierwszy etap w realizacji strategii dla regionu EMEA i ma plany dotyczące podwojenia produkcji w Polsce. USI posiada na terenie naszego kraju nowoczesny zakład. Znajduje się on w podstrefie Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Wrocław-Kobierzyce. Poza możliwością budowy fabryki TSMC pojawiły się również doniesienia o rozmowach w sprawie budowy fabryki czipów koło Gdańska, gdzie potencjalnymi inwestorami są koncerny z Korei, Japonii lub Tajwanu.

Informacje o JARTOM Real Estate

Przeprowadzimy dla Ciebie analizę rynku magazynowego. Poznasz dostępne powierzchnie, realne ceny i czynsze transakcyjne. W JARTOM Real Estate uzyskasz najlepsze stawki. Naszym celem jest wzrost Twoich zysków i obniżenie Twoich kosztów związanych z logistyką i korzystaniem z nieruchomości magazynowych lub produkcyjnych.


JARTOM Real Estate


<< powrót do listy artykułów

Kontakt:

zdjęcie Kamila Branecka

Kamila Branecka

Dyrektor ds. Sprzedaży i Najmu

Zadaj nam pytanie* pola oznaczone gwiazdką są wymagane