Świetliki w hali magazynowej lub produkcyjnej

Świetliki w hali magazynowej lub produkcyjnej

Hala ze świetlikami do wynajecia JARTOM
Hala ze świetlikami do wynajecia JARTOM

Co to są świetliki w hali?

Świetliki zdefiniować można jako przeszklone otwory umieszczone w dachu hali, których głównym zadaniem w przypadku stosowania ich w halach magazynowych lub produkcyjnych jest zwiększenie doświetlenia oraz bycie integralną częścią instalacji przeciwpożarowej i pełnienie roli klap dymowych.
Świetliki to rozwiązanie,  jak skutecznie i tanio zapewnić odpowiednie oświetlenie w hali magazynowej. Profesjonalnie przygotowane otwory okienne skutecznie poprawiają warunki pracy wewnątrz obiektu. Dostęp do darmowego światła naturalnego wpływa nie tylko na komfort pracy w magazynie, ale także znacząco redukuje koszty związane z prawidłowym jego funkcjonowaniem. Naświetlenie dużych powierzchni naturalnymi promieniami słońca skutecznie zastępuje kosztowne sztuczne oświetlenie. Oznacza to wymierne korzyści finansowe, znaczące szczególnie przy dużych powierzchniach magazynowych. Świetliki w obiektach logistycznych są także elementem wentylacji grawitacyjnej. Utrzymanie odpowiedniej temperatury, przewietrzenie i dostęp do świeżego powietrza to kolejne atuty tego rozwiązania. Mało kto zdaje sobie sprawę, ale świetliki to także element wyposażenia przeciwpożarowego. To właśnie dzięki tym otworom możliwe jest odprowadzenie powstałego podczas pożarów dymu i gazów trujących.

Cechy świetlików w halach.

Należy podkreślić, że świetliki to trwałe konstrukcje. Wykonane z certyfikowanych lekkich i wytrzymałych konstrukcji (profile aluminiowe oraz formaty poliwęglanowe) na długie lata zapewnią bezawaryjną, prostą i wygodną obsługę. Nie wymagają specjalnych dodatkowych przeglądów. Nic dziwnego, że liczba i rozmieszczenie świetlików jest jednym z czynników decydujących o klasie hali magazynowej. Obiekty klasy A muszą charakteryzować się równomiernym oświetleniem pochodzącym od 2 do 3% powierzchni świetlików do całej powierzchni sufitu.
Światło naturalne dzięki świetlikom dociera do całej powierzchni hali, co nie byłoby możliwe przy doświetleniu bocznym magazynu lub hali produkcyjnej.
Tomasz Branecki z JARTOM Real Estate twierdzi: „Stosowanie świetlików w przypadku centrów logistycznych okazało się tak przydatne i wysoce efektowne, że aktualnie jest to już powszechna praktyka w przypadku budowania tego typu obiektów. Nowo powstające hale magazynowe od razu w swoich projektach budowlanych przewidują montaż świetlików dachowych, gdyż rozwiązanie tego typu jest opłacalne i przynosi wiele korzyści. Zdecydowana większość hal oferowanych przez JARTOM posiada na swoim wyposażeniu świetliki.”JARTOM Real Estate,


Kontakt w sprawach najmu hal:
Zadzwoń:
+48 516 ... zobacz numer
Małgorzata Papaj
Manager ds. Najmu
e-mail:
mpapaj@jartom.plKontakt w sprawach zakupu lub budowy hal:

Zadzwoń:
+48 502 ... zobacz numer
Kamila Branecka
Dyrektor ds. Sprzedaży i Najmu
e-mail:
kbranecka@jartom.pl


<< powrót do listy artykułów

FORMULARZ DLA POSZUKUJĄCYCH MAGAZYNU