Silny popyt na hale magazynowe obniża podaż do rekordowo niskich poziomów

2022-09-07
Silny popyt na hale magazynowe obniża podaż do rekordowo niskich poziomów

Na amerykańskim rynku hal logistycznych wzrósł popyt na powierzchnie na wynajem. Konsekwencją tego był rekordowy wzrost czynszów oraz spadek podaży. - informuje JARTOM Real Estate

Boom na powierzchnie magazynowe

Prologis Research przedstawia raport opisujący współzależność podaży i popytu na rynku powierzchni logistycznych i magazynowych. Wskaźnik aktywności przemysłowej osiągnął wartość 65, co wskazuje na bardzo silny popyt na hale magazynowe na amerykańskim rynku. Walka o wolne powierzchnie na wynajem doprowadziła do znacznego wzrostu czynszów w I kwartale. W porównaniu z poprzednim kwartałem wzrost wyniósł aż 8,5%. Niska podaż ograniczyła absorpcję na rynku. W I kwartale firmy z branży logistycznej wynajęły zaledwie 8,2 mln mkw., w porównaniu z około 11 mln mkw. w poprzednim kwartale. Wskaźnik pustostanów spadł aż o 20 pkt bazowych w stosunku do poprzedniego kwartału i osiągnął rekordowo niski poziom, czyli 3,2%. Do niedoboru hal na rynku przyczynia się nie tylko ogromny popyt, ale również braki materiałów budowalnych.

Informacje o JARTOM Real Estate

Skorzystaj z doświadczenia i możliwości JARTOM Real Estate. Podpowiemy Ci, jak wybrać najlepszą powierzchnię magazynową dostępną na rynku. Oferta wolnych hal szybko się zmienia. Bądź pewny, że wybrałeś halę odpowiednią dla Ciebie i w najlepszej cenie dostępnej aktualnie na rynku.


JARTOM Real Estate ,Już 18 października 2022 odbędzie się III Konferencja JARTOM - Magazyny, Hale produkcyjne Logistyka

Chcesz zostać Prelegentem, Wystawcą, Partnerem lub Sponsorem Konferencji skontaktuj się z Moniką Stanik
 
 Zobacz dane kontaktowe do Moniki>>    
Monika Stanik 


Kontakt w sprawach zakupu lub budowy hal:

Zadzwoń:
+48 502 ... zobacz numer
Kamila Branecka
Dyrektor ds. Sprzedaży i Najmu
e-mail:
kbranecka@jartom.pl


<< powrót do listy artykułów

FORMULARZ DLA POSZUKUJĄCYCH MAGAZYNU