Są środki na budowę nowoczesnej fabryki recyklingu baterii na Śląsku

2022-10-13
Są środki na budowę nowoczesnej fabryki recyklingu baterii na Śląsku

Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju przyznał pożyczkę w wysokości 52 mln EUR na nową inwestycję w Zawierciu. - informuje JARTOM Real Estate

Innowacyjne technologie

Elemental Holding planuje wybudować w Zawierciu zakład recyklingu zużytych akumulatorów litowo-jonowych do samochodów elektrycznych oraz katalizatorów i baterii. W obiekcie odzyskiwane będą takie pierwiastki jak lit, kobalt, pallad, czy platyna. Budowa fabryki jest niezwykle ważna z punktu widzenia rozwoju elektromobilności oraz innowacyjnych technologii recyklingu w Polsce. Ponadto jest to jedna z pierwszych inwestycji tego typu w Europie. Realizacja tego projektu nie byłaby możliwa bez pozyskania zewnętrznego finansowania. Elemental Holding otrzyma pożyczkę od EBOR w wysokości aż 52 mln EUR. Środki te umożliwią budowę zakładu, a także montaż paneli fotowoltaicznych, zapewniających zieloną energię dla zakładu.

Informacje o JARTOM Real Estate

Działamy w JARTOM Real Estate na terenie całego kraju. Główne ośrodki magazynowe to Warszawa, Łódź, Śląsk i Poznań. Magazyny położone są przy głównych arteriach komunikacyjnych, trasach szybkiego ruchu i przy autostradach.


JARTOM Real Estate,


Kontakt w sprawach najmu, zakupu lub budowy hal:
Zadzwoń:
+48 502 ... zobacz numer
Kamila Branecka
Dyrektor ds. Sprzedaży i Najmu
e-mail:
kbranecka@jartom.pl


<< powrót do listy artykułów

FORMULARZ DLA POSZUKUJĄCYCH MAGAZYNU