Rynek dropshippingu dynamicznie rośnie. W tym roku osiągnie wartość ponad 249 mld USD.

Europejski rynek dropshippingu dynamicznie rośnie. Dziś odpowiemy na pytanie, co stoi za sukcesem tego trendu w logistyce i dlaczego firmy decydują się działać w tym modelu. - informuje JARTOM Real Estate

Oszczędność na magazynie i szybszy czas dostawy

Dropshipping to odpowiedź na problemy z wynajęciem powierzchni magazynowej czy z rosnącym kosztem zatrudnienia pracowników. Dzięki niemu wiele sklepów internetowych jest w stanie oferować towar, którego fizycznie na ma na stanie, ale posiada go hurtownik, z którym współpracuje. Jak to działa? W momencie gdy klient zamówi produkty informacje o transakcji wraz z danymi otrzymuje partner dropshippingow. To on kompletuje i wysyła zamówienie na wskazany adres. Dropshipping pozwala więc zminimalizować koszty prowadzonej działalności i skraca czas dostawy. Zgodnie z prognozami europejski rynek dropshippingu już w tym roku osiągnie wartość ponad 249 mld dol. Następnie będzie rósł z prędkością 30,6 % rok do roku. i w 2027 r. osiągnie wartość ponad 724 mld dolarów. Ten model biznesowy przekonuje do siebie coraz większą liczbę sklepów internetowych. Znacznie zmniejsza on ryzyko utraty pieniędzy na niesprzedanym produkcie, a także zmniejsza próg wejścia w branżę.

Informacje o JARTOM Real Estate

JARTOM Real Estate specjalizuje się w projektach trudnych, wymagających cierpliwości, wiedzy i zaangażowania. O rynku magazynowym wiemy wszystko lub prawie wszystko. Stworzymy dla Ciebie indywidualną, skuteczną strategię działania.


JARTOM Real Estate


<< powrót do listy artykułów

Kontakt:

zdjęcie Kamila Branecka

Kamila Branecka

Dyrektor ds. Sprzedaży i Najmu

Zadaj nam pytanie* pola oznaczone gwiazdką są wymagane