Ruszyła budowa nowych magazynów amunicji dla sił zbrojnych USA

W Powidzu postaną nowe magazyny przechowywania rakiet i innego typu amunicji dla sił zbrojnych USA. Inwestycja ta ma na celu wzmocnienie wschodniej flanki NATO oraz umożliwienie szybkiego wyposażenia brygadowej grupy bojowej w razie zaistniałej potrzeby. -informuje JARTOM Real Estate

Budowa nowych magazynów na amunicję

Rozpoczęła się budowa nowego magazynu środków bojowych dla sił zbrojnych USA. Inwestycja ta, mająca na celu wzmocnienie wschodniej flanki NATO, współfinansowana jest przez rząd Polski, USA, a także innych państw członkowskich NATO. Nowe magazyny na amunicję powstaną w Powidzu w Wielkopolsce, tuż obok innej, kończącej się w tym roku inwestycji NATO, czyli tuż przy magazynach dla urządzeń, maszyn bojowych oraz halach utrzymania i serwisu tych maszyn. Dzięki tak rozplanowanemu i wyposażonemu kompleksowi możliwe będzie szybkie i sprawne wyposażenie brygadowej grupy bojowej. Ponadto nowe inwestycje w obronność są elementem odstraszania, niezbędnym w czasie zaognionego konfliktu zbrojnego w Ukrainie. W ciągu najbliższych 10 lat NATO planuje wybudować ponad 110 podobnych obiektów wojskowych, takich jak obiekty szkoleniowe, koszary, stołówki i nowe magazyny na sprzęt i amunicję.

Informacje o JARTOM Real Estate

Wygoda współpracy z JARTOM Real Estate to pełny zakres usług doradczych dostępny w jednym miejscu. Docenisz zaangażowanie i profesjonalizm doradców, konsultantów i agentów nieruchomości JARTOM Real Estate. Wynegocjujemy dla Ciebie najlepsze stawki najmu i najlepsze ceny obiektów magazynowych i hal produkcyjnych.


JARTOM Real Estate


<< powrót do listy artykułów

Kontakt:

zdjęcie Kamila Branecka

Kamila Branecka

Dyrektor ds. Sprzedaży i Najmu

Zadaj nam pytanie* pola oznaczone gwiazdką są wymagane