Rusza rozbudowa fabryki LS EV w Dzierżoniowie

2021-01-15
Rusza rozbudowa fabryki LS EV w Dzierżoniowie

LS EV, koreańska spółka prężnie rozwijająca na rynku motoryzacyjnym, zakupiła działkę o powierzchni 3 ha, zlokalizowaną na terenie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Invest-Park”. Tereny te będą przeznaczone pod rozbudowę istniejącego już zakładu produkcyjnego firmy, który sąsiaduje z zakupioną działką. Całość inwestycji szacuje się na 169 mln zł.  -informuje JARTOM Real Estate. 

Rozbudowany zostanie nowoczesny zakład produkcyjny, który zajmuje się produkcją części samochodowych. W nowo powstałej hali produkowane będą elementy akumulatorów litowo-jonowych do pojazdów elektrycznych.

W Dzierżoniowie funkcjonują obecnie dwie fabryki LS EV. Jedna z nich specjalizuje się w produkcji kabli światłowodowych. Koncern LS realizuje strategię rozwoju elektromobilności ciągle zwiększając moce przerobowe w swoich zakładach produkcyjnych.

Dolny Śląsk to region, który powoli staje się liderem branży elektromobilnej w skali kraju. Inwestorzy decydują się na tę lokalizację ze względu na doskonałą infrastrukturę, atrakcyjne położenie geograficzne regionu oraz obecność wyspecjalizowanych pracowników na tamtejszym rynku pracy. 


JARTOM Real Estate ,


Kontakt w sprawach najmu hal:
Zadzwoń:
+48 516 ... zobacz numer
Małgorzata Papaj
Manager ds. Najmu
e-mail:
mpapaj@jartom.plKontakt w sprawach zakupu lub budowy hal:

Zadzwoń:
+48 502 ... zobacz numer
Kamila Branecka
Dyrektor ds. Sprzedaży i Najmu
e-mail:
kbranecka@jartom.pl


<< powrót do listy artykułów

FORMULARZ DLA POSZUKUJĄCYCH MAGAZYNU