Rusza budowa nowej fabryki materiałów termoizolacyjnych STEICO SE w Gromadce

2020-12-30
Rusza budowa nowej fabryki materiałów termoizolacyjnych STEICO SE w Gromadce

Grupa STEICO SE nabyła w listopadzie 2020 roku nieruchomość o powierzchni 16,5 ha, znajdującą się w miejscowości Gromadka, leżącej nieopodal Bolesławca. Tereny dawnego lotniska przekształcone zostaną w nowoczesną fabrykę płyt termoizolacyjnych oraz plac surowca.- informuje JARTOM Real Estate. 
Nieruchomość została zakupiona za 1,2 mln euro i zostanie zmodernizowana oraz przystosowana do potrzeb i wymagań nabywcy. Szacuje się, że całość inwestycji pochłonie około 60-70 mln euro. Nowa hala produkcyjna będzie spełniać wszelkie wymagania technologiczne do produkcji płyt termoizolacyjnych, w tym sprężystych mat termoizolacyjnych oraz płyt z włókien drzewnych, wytwarzanych metodą suchą. STEICO SE podchodzi do ekologii w sposób kompleksowy- metoda sucha stosowana w produkcji płyt jest jedną z najbardziej ekologicznych, gdyż znacznie ogranicza zużycie wody. W nowej fabryce powstanie również kocioł na biomasę, który będzie zasilany odpadkami drzewnymi pochodzącymi z produkcji. 
STEICO SE to renomowany producent materiałów termoizolacyjnych oferujący zintegrowany system budowlany do budynków ekologicznych w standardzie energooszczędnym, w którym elementy konstrukcyjne oraz materiały termoizolacyjne wzajemnie się uzupełniają.  Nowa fabryka zwiększy skalę produkcji oraz usprawni logistykę firmy. Hala w Gromadce niewątpliwie przyczyni się również do rozwoju gospodarczego w regionie oraz wpłynie na tamtejszy rynek pracy.  


JARTOM Real Estate ,


Kontakt w sprawach najmu hal:
Zadzwoń:
+48 516 ... zobacz numer
Małgorzata Papaj
Manager ds. Najmu
e-mail:
mpapaj@jartom.plKontakt w sprawach zakupu lub budowy hal:

Zadzwoń:
+48 502 ... zobacz numer
Kamila Branecka
Dyrektor ds. Sprzedaży i Najmu
e-mail:
kbranecka@jartom.pl


<< powrót do listy artykułów

FORMULARZ DLA POSZUKUJĄCYCH MAGAZYNU