Ruda Śląska - Węglokoks chce wybudować blok energetyczny zasilany odpadami

Węglokoks, polska spółka zajmująca się produkcją i dystrybucją węgla, planuje wybudować blok energetyczny zasilany odpadami w Rudzie Śląskiej. Miejscem inwestycji ma być obszar w okolicy ul. Noworudzkiej i ul. Szyb Mikołaj, niedaleko Zespołu Elektrowni Przemysłowych Carbo Energia. - informuje JARTOM Real Estate

Nowa inwestycja w energetykę

Choć plany budowy bloku zasilanego odpadami w Rudzie są znane już od 2017 roku, do tej pory nie udało się ich zrealizować. Teraz est jednak szansa na to, że coś ruszy w temacie tej ważnej dla regionu inwestycji. Spółka Węglokoks Energia ZCP złożyła wniosek w sprawie realizacji tego przedsięwzięcia, a miasto rozpoczęło konsultacje w sprawie zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Decyzja o wydaniu pozwolenia na budowę bloku energetycznego w Rudzie Śląskiej będzie zależała od decyzji środowiskowej oraz wejścia w życie procedowanej zmiany ws. planu miejscowego. Blok energetyczny, który planuje wybudować Węglokoks, będzie zasilany odpadami pochodzącymi z Rudy Śląskiej i okolic. Inwestycja ta ma przyczynić się do zrównoważonego rozwoju miasta, poprzez produkcję energii ze źródeł alternatywnych. Co więcej, projekt ten pomoże w rozwiązaniu problemu gromadzenia odpadów i zmniejszeniu ich negatywnego wpływu na środowisko.

Informacje o JARTOM Real Estate

Jeżeli w Twojej branży sprawny magazyn lub wydajna produkcja jest kluczowym obszarem działalności firmy, to potrzebujesz odpowiedniej nieruchomości, aby zrealizować swoje plany biznesowe. Wykorzystaj potencjał JARTOM Real Estate w wyborze nowej hali z zapleczem biurowym, socjalnym i z odpowiednią komunikacją i lokalizacją.


JARTOM Real Estate


<< powrót do listy artykułów

Kontakt:

zdjęcie Kamila Branecka

Kamila Branecka

Dyrektor ds. Sprzedaży i Najmu

Zadaj nam pytanie* pola oznaczone gwiazdką są wymagane