Rozwój e-commerce w branży meblarskiej

2022-01-25
Rozwój e-commerce w branży meblarskiej

Branża meblarska inwestuje w kanały sprzedaży e-commerce B2B. Producenci mebli powrócili do poziomu produkcji sprzedanej sprzed pandemii, a następnie znacznie poprawili wyniki. - informuje JARTOM Real Estate

Transformacja cyfrowa branży meblarskiej

Polska branża meblarska wróciła na dobre tory po trwającej niemal od 2 lat pandemii koronawirusa, która miała ogromny wpływ na zachowania konsumenckie oraz koniunkturę. Przedsiębiorstwa produkujące meble wyrównały w październiku 2021 r. poziom produkcji sprzedanej z całego 2020 r., a następnie zanotowały 20% wzrost r/r po 11 miesiącach. Również eksport rodzimych producentów mebli notuje bardzo dobre wyniki. W ostatnim czasie dynamicznie rośnie popularność sprzedaży internetowej mebli e-commerce B2B. Specyfika branży sprawia, że klienci detaliczni chętniej korzystają z tradycyjnych kanałów sprzedaży, jednakże firmy zamierzają rozwijać również detaliczną sprzedaż internetową, tak by wesprzeć i odciążyć sprzedawców. Aby działanie było efektywne, należy zadbać o dokładne opisy marketingowe produktów, a także profesjonalne zdjęcia czy filmy przedstawiające oferowane produkty. Eksperci są zgodni, że branża meblarska przechodzi cyfrową transformację i powinna inwestować w narzędzia cyfrowe dostosowane do specyfiki branży. Firmy meblarskie nie powinny jednak całkowicie zmieniać strategii sprzedażowej i rezygnować z kanałów tradycyjnych. Klucz do sukcesu to dywersyfikacja kanałów sprzedaży, będąca odpowiedzią na potrzeby i wymagania klientów, a także dobrze skomunikowane obiekty magazynowe i logistyczne. Hala, w której magazynowane będą produkty sprzedawane przez internet, powinna znajdować się w bezpośrednim sąsiedztwie dużych ośrodków komunikacyjnych. Hala o powierzchni 10 tys. mkw. w Łomiankach spełnia te wymagania i idealnie nadaje się na magazyn dla sklepu internetowego.

Informacje o JARTOM Real Estate

W JARTOM Real Estate realizujemy projekty od A do Z rozpoczynając od przeglądu rynku magazynowego, poprzez pełen proces negocjacji, a kończąc na współpracy wieloletniej w zakresie zapotrzebowania Klienta na powierzchnię magazynową i produkcyjną.


JARTOM Real Estate ,


Kontakt w sprawach najmu, zakupu lub budowy hal:
Zadzwoń:
+48 502 ... zobacz numer
Kamila Branecka
Dyrektor ds. Sprzedaży i Najmu
e-mail:
kbranecka@jartom.pl


<< powrót do listy artykułów

FORMULARZ DLA POSZUKUJĄCYCH MAGAZYNU