Rewolucja w polskiej energetyce odnawialnej? Mostostal Warszawa planuje budowę fabryki fundamentów do wiatraków

2021-05-17
Rewolucja w polskiej energetyce odnawialnej? Mostostal Warszawa planuje budowę fabryki fundamentów do wiatraków

Mostostal Warszawa zastanawia się nad odważną inwestycją polegającą na wybudowaniu fabryki specjalizującej się w tworzeniu fundamentów do morskich farm wiatrowych. Na to przedsięwzięcie, które mogłoby przyczynić się do dużego rozwoju pozyskiwania energii ze źródeł odnawialnych, spółka planuje przeznaczyć 100 milionów złotych – informuje JARTOM Real Estate. 

Gdynia jako możliwa lokalizacja nowoczesnej fabryki

Mostostal Warszawa nie ukrywa, że dysponuje zaawansowaną technologią, która może przynieść wiele korzyści i usprawnić wiele procesów logistycznych, gdyż umożliwia pełną produkcję na lądzie. Najbardziej pożądaną lokalizacją, która jest brana podczas poszukiwań terenu pod budowę fabryki jest Port Gdynia. Główną rolę odgrywa tu dostosowany do specjalistycznych rozwiązań port instalacyjny, część lądowa oraz nabrzeże. Realizacja tej inwestycji stałaby się istotnym krokiem na drodze do upowszechnienia odnawialnych źródeł energii w kraju, które coraz częściej nazywa się rozwiązaniem przyszłości. Byłby to też duży impuls dla lokalnej gospodarki. W obiekcie znalazłoby zatrudnienie przynajmniej 500 osób. 

Informacje o JARTOM Real Estate

JARTOM Real Estate to suma doświadczenia naszych ekspertów przez 30 lat naszej działalności na rynku magazynów i hal produkcyjnych. Z doświadczenia wynika sprawność i zrozumienie zaawansowanych potrzeb naszych Klientów. Pomagamy korporacjom i polskim firmom zmienić magazyn na lepszy.


JARTOM Real Estate ,


Kontakt w sprawach najmu hal:


Kontakt w sprawach zakupu lub budowy hal:

Zadzwoń:
+48 502 ... zobacz numer
Kamila Branecka
Dyrektor ds. Sprzedaży i Najmu
e-mail:
kbranecka@jartom.pl


<< powrót do listy artykułów

FORMULARZ DLA POSZUKUJĄCYCH MAGAZYNU