Rewolucja energetyczna coraz bliżej? W Polsce powstaną pierwsze małe reaktory nuklearne wybudowane przez KGHM

2021-10-15
Rewolucja energetyczna coraz bliżej? W Polsce powstaną pierwsze małe reaktory nuklearne wybudowane przez KGHM

Współpraca amerykańskiej firmy NuScale Power i polskiej spółki KGHM Polska Miedź stała się faktem. Jej głównym celem jest wybudowanie czterech modułów reaktorów nuklearnych SMR w ciągu najbliższych dziewięciu lat, co będzie pierwszą tego rodzaju inwestycją w kraju – informuje JARTOM Real Estate.

Budowa reaktorów sposobem na pozyskiwanie czystej energii odnawialnej

Poprzez budowę reaktorów, KGHM pragnie uniezależnić się od dotychczasowych źródeł energii bazujących na węglu. To ważny krok, który pozwoli na duże oszczędności, usprawnienie wielu procesów logistycznych oraz ochronę środowiska. Transformacja energetyczna posiada więc wiele korzyści, które czynią tę inwestycję w pełni zrozumiałą. Co więcej, pozyskiwaną energię spółka chce nie tylko wykorzystywać do zasilania swoich zakładów produkcyjnych ale także do sprzedaży innym podmiotom. Firma NuScale Power została wybrana na partnera biznesowego nieprzypadkowo, gdyż to ona wynalazła mały reaktor modułowy (SMR), który posiada imponującą moc, a co za tym idzie, duży potencjał. Warto podkreślić, że to nie pierwsze tego rodzaju przedsięwzięcie, którego podejmuje się KGHM, bowiem prowadzi także projekty związane z budową elektrowni fotowoltaicznych na terenach, którymi dysponuje. 

Informacje o JARTOM Real Estate

JARTOM Real Estate od 30 lat dostarcza zintegrowane rozwiązania na rynku nieruchomości magazynowych. Najem, sprzedaż, budowa, BTS, BTO, doradztwo, pośrednictwo, hale produkcyjne, hale magazynowe.JARTOM Real Estate ,


Kontakt w sprawach najmu, zakupu lub budowy hal:
Zadzwoń:
+48 502 ... zobacz numer
Kamila Branecka
Dyrektor ds. Sprzedaży i Najmu
e-mail:
kbranecka@jartom.pl


<< powrót do listy artykułów

FORMULARZ DLA POSZUKUJĄCYCH MAGAZYNU