Rekordowy rok dla polskich producentów okien i drzwi

2021-04-12
Rekordowy rok dla polskich producentów okien i drzwi

W 2020 roku Polska została liderem eksportu okien i drzwi w UE. Wszystko wskazuje na to, że w bieżącym roku branża nadal będzie się prężnie rozwijać i osiągać kolejne sukcesy finansowe. - informuje JARTOM Real Estate.

Wzrost eksportu stolarki okiennej i drzwiowej

Polska jest obecnie największym eksporterem stolarki okiennej i drzwiowej w Europie. Zgodnie z danymi zawartymi w raporcie GUS w 2020 roku wartość eksportu okien i drzwi wniosła 2,38 mld euro, co oznacza wzrost o 4,5% w stosunku do roku poprzedniego. Okna i drzwi eksportowane z Polski najczęściej trafiają do innych krajów UE, takich jak Niemcy, czy Francja. Eksport do wspólnoty stanowi aż 90% całości dostaw. 
Co więcej, Polska jest światowym liderem jeśli chodzi o stolarkę otworową PCV - jest największym eksporterem okien i drzwi PCV na świecie. 
Eksperci zakładają, że w kolejnych latach nastąpi dalszy rozwój branży w Polsce, a ilość eksportowanego towaru jeszcze się zwiększy. Jest to związane z rosnącą popularnością stolarki PCV oraz z prowadzonymi w wielu państwach Unii Europejskiej programami termomodernizacji w ramach tzw. Zielonego Ładu. 

Informacje o JARTOM Real Estate

Bogata i różnorodna oferta JARTOM Real Estate obejmuje około 20 mln mkw. hal w Polsce, w kategoriach: hale magazynowe , hale produkcyjne , centra logistyczne, kompleksy biurowo – magazynowe i inne.


JARTOM Real Estate ,


Kontakt w sprawach najmu hal:


Kontakt w sprawach zakupu lub budowy hal:

Zadzwoń:
+48 502 ... zobacz numer
Kamila Branecka
Dyrektor ds. Sprzedaży i Najmu
e-mail:
kbranecka@jartom.pl


<< powrót do listy artykułów

FORMULARZ DLA POSZUKUJĄCYCH MAGAZYNU