Przełomowa inwestycja we Wrocławiu - powstała tam pierwsza na świecie fabryka perowskitowych ogniw słonecznych

2021-07-30
Przełomowa inwestycja we Wrocławiu - powstała tam pierwsza na świecie fabryka perowskitowych ogniw słonecznych

We Wrocławiu swoją działalność produkcyjną rozpoczęła pierwsza na świecie fabryka ogniw słonecznych na bazie perowskitu. To przełomowa inwestycja na skalę światową i świetna wiadomość z punktu widzenia rozwoju nowych technologii w Polsce. - informuje JARTOM Real Estate

Fabryka ogniw słonecznych na bazie perowskitu

Saule Technologies, światowy lider w dziedzinie badań nad systemami fotowoltaicznymi, jest częścią Grupy Kapitałowej Columbus Energy. To właśnie firma Saule Technologies zainwestowała w nowy zakład produkcyjny we Wrocławiu, który ostatnio rozpoczął swoją działalność. We wrocławskiej fabryce produkowane są ultra cienkie, lekkie i elastyczne ogniwa o dużej wydajności i trwałości. To rozwiązania nowej generacji, oparte na perowskitach. Saule Technologies jako pierwsza zdecydowała się na komercjalizację i masową produkcję tej przyszłościowej, innowacyjnej technologii. Rozpoczęcie produkcji poprzedzone było latami badań, testów oraz wytężonej pracy całego zespołu technologicznego. Popularyzacja ogniw perowskitowych z pewnością przyczyni się do upowszechnienia systemów fotowoltaicznych oraz przyspieszy transformację energetyczną. Ogniwa te sprawdzają się w przypadku wielu branż i ze względu na swoje właściwości mogą spełniać swoją rolę wszędzie tam, gdzie tradycyjne ogniwa krzemowe zawodzą (m.in. na oknach, na samochodach, na telefonach).  Fabryka, w której produkowane będą ogniwa, zajmuje powierzchnię 5 tys. m2 i wyposażona jest w jedną, zautomatyzowaną linię produkcyjną. 

Informacje o JARTOM Real Estate

Doświadczenie JARTOM Real Estate  pozwoli zaspokoić wyjątkowe potrzeby Twojej firmy. Na rynku magazynowym nie ma dla nas nieruchomości nie do zdobycia, warunków nie do wynegocjowania. Masz trudną i skomplikowaną sprawę? Zapraszamy do JARTOM Real Estate.


JARTOM Real Estate ,


Kontakt w sprawach najmu hal:


Kontakt w sprawach zakupu lub budowy hal:

Zadzwoń:
+48 502 ... zobacz numer
Kamila Branecka
Dyrektor ds. Sprzedaży i Najmu
e-mail:
kbranecka@jartom.pl


<< powrót do listy artykułów

FORMULARZ DLA POSZUKUJĄCYCH MAGAZYNU