Przełomowa inwestycja coraz bliżej. Wydano pozwolenie na budowę fabryki pojazdów wodorowych

2022-09-26
Przełomowa inwestycja coraz bliżej. Wydano pozwolenie na budowę fabryki pojazdów wodorowych

Tempa nabierają plany budowy zakładu produkującego pojazdy wodorowe, który ma powstać na terenie należącym do Strefy Aktywności Gospodarczej w Świdniku. Inwestor, którym jest firma z grupy Polsat, otrzymał już oficjalne pozwolenie od wicestarosty świdnickiego, co umożliwi przejście do kolejnych etapów realizacji tego innowacyjnego projektu – informuje JARTOM Real Estate.

Wybudowana fabryka pierwszym tego rodzaju obiektem w Europie

Całe przedsięwzięcie jest częścią działań zmierzających do usprawnienia wielu procesów logistycznych i ułatwienia transformacji energetycznej. Na chwilę obecną szacuje się, że w fabryce, która będzie pierwszym takim obiektem nie tylko w Polsce ale i w całej Europie, na początku powstawać będzie około 100 autobusów rocznie. Z biegiem czasu liczba ta oczywiście wzrośnie. Pojazdy będą zasilane zielonym wodorem, który uznawany jest za paliwo przyszłości. Nie da się ukryć, że to jedna z najciekawszych inwestycji, jakie mają aktualnie miejsce w kraju. Stanie się ona również istotnym impulsem dla lokalnej gospodarki oraz rynku pracy, dlatego warto obserwować co przyniosą kolejne miesiące.

Informacje o JARTOM Real Estate

JARTOM Real Estate od lat znajduje się w czołówce najlepszych agencji doradczych na rynku nieruchomości komercyjnych zajmujących się magazynami w zakresie najmu, sprzedaży i budowy.JARTOM Real Estate ,


Kontakt w sprawach najmu, zakupu lub budowy hal:
Zadzwoń:
+48 502 ... zobacz numer
Kamila Branecka
Dyrektor ds. Sprzedaży i Najmu
e-mail:
kbranecka@jartom.pl


<< powrót do listy artykułów

FORMULARZ DLA POSZUKUJĄCYCH MAGAZYNU