Przejęcie fabryki Toyoty w Kolinie przez Toyota Motor Europe

2021-01-25
Przejęcie fabryki Toyoty w Kolinie przez Toyota Motor EuropeFabryka w Kolinie dotychczas działająca pod szyldem Toyota Peugeot Citroën Automobile (TPCA) została przejęta przez Toyota Motor Europe (TME). Zakład działał od 2002 roku i produkował trzy flagowe modele pojazdów z segmentu A, takie jak Toyota AYGO, Peugeot 108 i Citroën C1. Przejęcie  -informuje JARTOM Real Estate. 

Proces przekształcenia wpłynął również na nazwę zakładu- fabryka działa teraz pod nazwą Toyota Motor Manufacturing Czech Republic. Przejęcie zakładu wiąże się również z nowymi inwestycjami- fabryka zostanie zmodernizowana i przystosowana do produkcji nowego modelu pojazdu hybrydowego- Toyoty Yaris. Kwota inwestycji wyniesie około 4 mld koron czeskich.

Obecnie w Europie działa 8 fabryk Toyoty. Wzrost popularności marki oraz wciąż rosnące zapotrzebowanie sprawiło, że od lutego 2021 firma przechodzi na trzyzmianowy tryb pracy.

Zakład produkcyjny w Kolinie działający od 2001 roku zatrudnia około 3500 pracowników, co wywiera znaczący wpływ na rynek pracy oraz rozwój gospodarczy w regionie. 


JARTOM Real Estate ,


Kontakt w sprawach najmu hal:
Zadzwoń:
+48 516 ... zobacz numer
Małgorzata Papaj
Manager ds. Najmu
e-mail:
mpapaj@jartom.plKontakt w sprawach zakupu lub budowy hal:

Zadzwoń:
+48 502 ... zobacz numer
Kamila Branecka
Dyrektor ds. Sprzedaży i Najmu
e-mail:
kbranecka@jartom.pl


<< powrót do listy artykułów

FORMULARZ DLA POSZUKUJĄCYCH MAGAZYNU