Protix planuje budowę fabryki owadów w Polsce

Holenderska firma Protix przygotowuje się do budowy fabryki owadów na terenie Polski. W tym celu otrzymała już kredyt w wysokości kilkudziesięciu milionów euro i poszukuje lokalizacji idealnej do realizacji tego przedsięwzięcia – informuje JARTOM Real Estate.

Co będzie powstawało w nowej fabryce?

Obiekt służyłby do hodowania larw much, z których następnie pozyskiwane byłoby białko przeznaczone do produkcji nawozów organicznych i pasz dla zwierząt. Podobne placówki funkcjonują już w Stanach Zjednoczonych, a Protix pragnie rozwijać działalność i skoncentrować się na europejskim rynku. Warto podkreślić, że marka już w ubiegłym roku złożyła wniosek o wydanie uwarunkowań środowiskowych, by móc w Świebodzicach wybudować zakład, w którym byłyby hodowane larwy Muchy Czarnej. Ten pomysł nie zyskał jednak aprobaty burmistrza, z czym miały związek liczne protesty okolicznych mieszkańców. To nie pierwszy taki przypadek. Z tego samego powodu nie doszła do skutku realizacja inwestycji planowanej przez koncern GREN FOX w Gnaszynie. Czy tym razem będzie inaczej? Aby otrzymać odpowiedź na to pytanie pozostaje obserwować dalszy rozwój wypadków. 

Informacje o JARTOM Real Estate

JARTOM Real Estate od 30 lat dostarcza zintegrowane rozwiązania na rynku nieruchomości magazynowych. Najem, sprzedaż, budowa, BTS, BTO, doradztwo, pośrednictwo, hale produkcyjne, hale magazynowe.JARTOM Real Estate


<< powrót do listy artykułów

Kontakt:

zdjęcie Kamila Branecka

Kamila Branecka

Dyrektor ds. Sprzedaży i Najmu

Zadaj nam pytanie* pola oznaczone gwiazdką są wymagane