Produkcja w nowej fabryce PepsiCo koło Środy Śląskiej ruszy już w I półroczu 2023 roku

Budowa nowoczesnej fabryki PepsiCo koło Środy Śląskiej postępuje bardzo szybko, a na miejscu pracuje zespół około 300 osób czuwających nad tym, aby inwestycje oddać w terminie. Będzie to największy oraz najbardziej zrównoważony środowiskowo zakład produkcyjny tego giganta branży spożywczej. - informuje JARTOM Real Estate

Innowacyjne rozwiązania proekologiczne

Minął rok od położenia kamienia węgielnego pod budowę nowoczesnej fabryki przekąsek PepsiCo koło Środy Śląskiej. Obecnie zakład jest w połowie gotowy, a jego otwarcie i rozpoczęcie produkcji planowane jest już na 2023 rok. W fabryce produkowane będą chipsy ziemniaczane Lay's i Lay’s Oven Baked oraz nachosy kukurydziane Doritos. Nowa fabryka giganta branży spożywczej PepsiCo będzie zajmować powierzchnię ponad 55 tys. mkw i zostanie wyposażona w zautomatyzowany magazyn wysokiego składowania. Będzie to największy i najbardziej zrównoważony środowiskowo zakład PepsiCo w Europie. Innowacyjne, proekologiczne rozwiązania zostały wdrożone już na etapie projektowym. Jednym z nich jest zbieranie i odzyskiwanie deszczówki na potrzeby fabryki. Ponadto w obiekcie wdrożony zostanie System Odzysku Ciepła na potrzeby infrastruktury budynkowej oraz odzysk wody z procesu krojenia ziemniaków i zawracanie jej na wstępne płukanie surowca.

Informacje o JARTOM Real Estate

Przeprowadzimy dla Ciebie analizę rynku magazynowego. Poznasz dostępne powierzchnie, realne ceny i czynsze transakcyjne. W JARTOM Real Estate uzyskasz najlepsze stawki. Naszym celem jest wzrost Twoich zysków i obniżenie Twoich kosztów związanych z logistyką i korzystaniem z nieruchomości magazynowych lub produkcyjnych.


JARTOM Real Estate


<< powrót do listy artykułów

Kontakt:

zdjęcie Kamila Branecka

Kamila Branecka

Dyrektor ds. Sprzedaży i Najmu

Zadaj nam pytanie* pola oznaczone gwiazdką są wymagane